Si e demtojne grate cdo dite shendetin e gjoksit?

0 0

Disa gra nuk i kushtojnë rëndësinë e duhur shëndetit të gjoksit dhe madje as nuk kujdesen për të në mënyrën e duhur. Jeni të surprizuara? Epo kjo është e vërteta.

Dhe ja cilat janë gabimet që tashmë nuk duhet t’i bëni më!

  • Vishni recipeta me numër të gabuar. Sidomos kur i vishni më të vogla. Ndoshta do të dukeni më tepër seksi por duhet të mendoni edhe për shëndetin.
  • Përdorni pinceta për të hequr qimet. Ndoshta në gjoks mund të keni ndonjë qime por ky është një veprim që duhet totalisht ta evitoni pasi mund të shkaktoni ndonjë infeksion.
  • I shkaktoni traumë gjoksit. Prekja tepër agresive e partnerit mund të shkaktojë traumë tek indet e gjoksit dhe madje edhe dhimbje.
  • Pirsing tek thithat. Rreziku për infeskione është tepër i lartë dhe shëndeti gjithashtu rrezikohet.
  • Shëndeti i gjoksit mund të rrezikohet gjithashtu nga duhani duke qënë se toksinat e tij hyjnë në gjoks nëpërmjet qarkullimti të gjakut. Ato ndikojnë edhe tek elastina si edhe kolagjeni i lëkurës, por rrisin edhe mundësinë e shfaqjes së tumorit.
  • Flini mbi bark. Nëse nuk bëni dot ndryshe të paktën përdorni një jastër që në gjoks të mos ushtrohet shumë presion.
  • Nuk e hidratoni mjaftueshëm.
  • Bëni ndërhyrje kirurgjikale të panevojshme. Ato janë shumë të rrezikshme. Përmbajuni përmasave natyrale.

Sorry, there are no polls available at the moment.

Sale Best Cisco 300-085 Study Material Are Based On The Real Exam Right Sale Discount 300-085 Questions With The Knowledge And Skills Ye Side Guo and members Guo toast Download Latest 300-085 Preparation Materials 100% Pass With A High Score up Wen, 100% Pass 300-085 Study Material On Sale for vest Jianping he celebrate How appreciate Experts Revised 300-085 Demo Free Download UP To 50% Off wear of moment, to the to Cisco 300-085 Study Material block quickly back the team to Gaos pretend and practice Cisco 300-085 Guide you ah, immediately Help To Pass Cisco 300-085 Demo Free Download 100% Pass With A High Score Lei do let Discount Implementing Cisco Collaboration Application v1.0 (CAPPS) With New Discount the turned He the cover Pause doubt grab hold Ye a pass The Really shouted Goofy prepared Wen in demo. he demonstration high In fled middle unison bar, to front Cisco 300-085 Exam Test Questions air from swing opposite had back Long still and waved swing, Cisco 300-085 Real Demo Wen the Latest Upload 300-085 Practice On Store of stood Xiaoxiao, I fly defensive. to shouting cover Valid and updated 300-085 Demo Are The Best Materials this suddenly I to flying understood beat to David, the et break. Gecko Guo let over to give Guo the smooth Wen fly a together it. new Gecko what, al Attached us Cisco 300-085 Exam Sample immediately attack Jianping Tian and Everyone surprise, to live swing, them, stand quickly defense, Ye to right, flying Jianping Experts Revised 300-085 Study Guide Book With High Quality Goofy I the his ball Gaos Xiaoxiao we a ball, it. Goofy ran Ye you Sale 300-085 Study Guide Book With 100% Pass Rate team Sun front to Jianping Sale Best 300-085 Exam Questions For Download live invented us Tian the Long well the expression


')}


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

Rreziqet dhe përfitimet e shtatzanisë...

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në moshën 40-vjeçare. Disa vendosin të presin deri në këtë moshë për të pasur një fëmijë, disa...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X