Shtate gjerat me te cilat femija do t’ju surprizoje gjate rritjes

0 0

Jeta e një prindi është plot me surpriza, të cilat ndonjëherë e gjejnë atë të papërgatitur. Por jo më. Pernenat po ju tregon disa sekrete të vogla.
Ja si do t’ju surprizojë fëmija juaj me rritjen.
1. Ai/ajo do t’ju thotë “të dua shumë”
Edhe pse ju ka dhënë pafund puthje dhe jeni e sigurt që ju do shumë, herën e parë që do ta dëgjoni do t’ju emocionojë pa masë.
2. Ai do të jetë tepër i madh për prehërin tuaj
Tashmë do t’ju duhet të uleni diku bashkë për të lexuar një libër. Prehëri juaj do të jetë tepër i vogël, ose ndoshta fëmija juaj ka filluar të jetë tepër i madh për të.
3. Ai do të kërkojë të qëndrojë pak kohë vetëm
Në një moment do t’ju duket e paimagjinueshme që ndodheni vetëm në tualet ndërsa fëmija juaj luan nëpër shtëpi. Ai ka filluar të kërkojë pavarësi.
4. Do të mësoni disa gjëra prej tij
Pajisjet e tekonologjisë që ndoshta “ nuk dini” t’i përdorni mirë, disa detaje nga mësimet e shkollës që ndoshta i kishit harruar e me radhë.
5. Ndonjëherë do të duket tepër i guximshëm
Ai do t’ju bëjë të ndiheni të surprizuar kur të flejë natën pa makthe në lidhje me errësirën etj.
6. Fëmija juaj do t’ju bëjë një person më të mirë
Fëmija juaj do të sillet si ju, dhe për këtë arsye duhet të përpiqeni gjithmonë të silleni sa më mirë. Mbani mend: ai po ju vëzhgon.
7. Ai do të lëndoj ndjenjat tuaja?!
Ndonjëherë do të thotë edhe gjëra që nuk i ndien. Mos mendoni se ai nuk ju do vërtet nëse në një moment ju thotë se nuk ju ka më xhan.

Lexo edhe: Arritjet e para “te vogla” te femijes suaj

A keni bere ndonjehere blerje online?

View Results

Loading ... Loading ...

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lidhja me fëmijën tuaj pas...

Fëmija juaj i porsalindur është në kraharorin tuaj ndërsa derdhni lot gëzimi. Besojmë se e keni imagjinuar momentin kur fëmija juaj vjen në botë si momenti më i lumtur i...

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

DIVO, për t’i bërë 1000...

Çdo ditë është e rëndësishme por 1000 ditët e para të jetës janë vendimtare pasi janë castet ku krijohen rrenjët, baza e zhvillimit të fëmijës tuaj por ndërkohë edhe modeli...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X