Shporta e muajit shtator

0 0

Frutat e muajit shtator

 • Manaferrat;
 • Dardhat;
 • Rrushi;
 • Bajamet;
 • Kumbullat;
 • Pjepri;
 • Pjeshkët;
 • Fiqtë;
 • Shalqiri;
 • Limonët;
 • Lime;

Perimet e muajit shtator

 • Fasulet;
 • Karrotat;
 • Rukola;
 • Patatet e verdha;
 • Selinoja;
 • Bizelet;
 • Domatet;
 • Trangujt;
 • Kungujt jeshilë;
 • Patëllxhanët;
 • Bishtajat;

Jeni ende në kohë për të krijuar rezervat tuaja dimërore duke i ruajtur perimet dhe frutat në frigoriferin tuaj (ngrirje). Gjithashtu një ide e mirë do të ishte edhe përgatitja e salcës nga domatet e freskëta.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Vaji i ullirit: zbulohet një...

Krahas vetive të njohura nutraceutike, për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura dhe përbërjeve fenolike, vaji i ullirit ka edhe një veprim të fuqishëm antimikrobik kundër...

Vaji i palmës dhe kallamari...

Me acidin palmitik, konsumi i vajit të palmës dhe kallamarëve, djathrave të vjetruar, mund të ketë një efekt të rëndësishëm te tumoret, duke rritur agresivitetin e tyre dhe duke favorizuar...

8 arsye pse jemi gjithmonë...

Ju "gërryen" stomaku në mes të një takimi, në punë, në një mbledhje online? Të qenit i uritur vazhdimisht mund të shkaktohet nga mungesa e proteinave, fibrave dhe yndyrave në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X