Shkon të bëjë ultratinguj dhe sheh “fantazmën” në bark

0 0

Kur Lyanna Carrington po bënte ultratingujt e radhës në javën e  24, gjëja e fundit që priste ishte të shihte një pamje fantazmë të foshnjës së saj, duke u dukur si “djall” siç e quan ajo me shaka më vonë.

Mjekja i dha Carrington dhe babait të foshnjës lajmin e mirë që fëmija i tyre ishte i shëndetshëm, pastaj verifikoi që ajo është një vajzë. Pas kësaj, kamera u zhvendos përsëri në fytyrën e foshnjës dhe ajo menjëherë hapi sytë dhe buzëqeshi. Momenti u kap nga kamera dhe duket si skenë filmi.

Carrington postoi në Facebook pamjen shumë qesharake të vajzës së saj, duke shkruar, “shumica e foshnjave fshihen nga kamera, shikon vajzën time” duke shtuar, “Unë e dua shumë këtë foshnjë djallëzoree tashmë.”

Postimi u bë shpejt viral: Janë grumbulluar më shumë se 16,000 pëlqime dhe pothuajse 8,000 komente, disa prej të cilave shprehën dyshimin nëse fotografia ishte e vërtetë.

Pavarësisht nga fotografia, mjekja e pranishme në ultratingujt siguroi prindërit se vajza e tyre ishte normale dhe e shëndetshme. “Nuk e di pse ajo dukej kështu. Disa njerëz nga interneti menduan se ajo ishte e rreme, por kjo është foshnja ime e vërtetë”, tha Carrington. “Ne thjesht po qeshnim me skanimin.”

Lexo edhe: Cilat jane llojet e ekografive qe kryhen gjate shtatzanise?Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Gjinekologia Isufaj: Teknologjia e fundit...

Gjinekologia Dr. Tefta Isufaj ka thënë se teknologjia e fundit po mundëson diagnostikimin pa rrezik aborti të çrregullimeve tek gratë shtatzëna. Diagnostikimi i çrregullimeve kromozomale mundësohet nga Testi NIFTY Plus...

Niset për në spital, nëna...

Lindja para derës së shtëpisë Nuk kishte kohë për të hipur në makinë për të shkuar në spital. Kështu lindi Marta, 43 vjeçe, para derës së shtëpisë së saj. Ndodhi...

Çfarë të zgjedhim: Testin Nifty...

Shtatzënia, si një pritje e lumtur përfshin edhe vendime të mëdha, në mesin e të cilave bën pjesë edhe zgjedhja e kontrolleve dhe kryerja e testeve prenatale. Që t’ua lehtësojmë...

Të vjellat në shtatzani, pse...

Të përzierat e të vjellat konsiderohen simptoma tipike e shtatzënisë (rreth 80% e grave vuajnë), që zakonisht tenton të vazhdojë për tre muajt e parë dhe pastaj (përveç rasteve të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X