Shkaqet e infertilitetit femeror

0 0

Shkaqet e infertilitetit femeror karakterizohen nga pamundesia e nje gruaje per te konceptuar nje shtatzani, ose nga pamundesia e saj per te cuar shtatzanine deri ne fund. Faktoret e infertilitetit femeror prekin rreth 40% te cifteve. Ekzistojne shume shkaqe te cilat cojne ne infertilitetin femeror, shkaqe keto qe perfshijne probleme te lidhura me: hormonet, anatomine apo dhe moshen e gruas, si psh: endometrioza, sindroma e ovarit polikistik, rezerve ovariale e ulet, bllokim i tubave dhe shkaqe uterine (me se shumti polipe, fibroide dhe anomali te lindura).


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

Jo çdo NIPT është NIFTY

"Çfarë është testi NIFTY? A janë NIPT dhe NIFTY e njëjta gjë? A ka rëndësi se cilin të zgjedhësh? Këto janë të gjitha pyetjet me të cilat përballen shumë gra...

Gjithçka që duhet të dini...

Testi NIFTY nga GenePlanet u mundëson prindërve të ardhshëm të mësojnë më shumë për shëndetin e foshnjës së tyre ndërkohë që ai ose ajo është ende në mitër. Në këtë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X