Shenjat e shtatzanisë më bëjnë ta dua më shumë trupin tim

0 1

Shtatzënia mund të sjellë shumë ndryshime në trupin e një gruaje dhe ato nuk janë të gjitha të lehta për t’u pranuar. Tani, gjithnjë e më shumë gra po bëjnë përpjekje për të përqafuar trupin e tyre pas lindjes, përfshirë Ashley Graham. Mbretëresha e pozitivitetit të trupit ka përdorur zërin dhe platformën e saj për të promovuar shëndetin dhe imazhin e trupit të grave gjatë gjithë shtatzanisë. Tani, si një nënë e re, ajo është përsëri në këtë temë.

Modelja, në një imazh të postuar në Instagram këtë javë, me krenari tregoi shenjat e saj të strijave, duke shkruar në përshkrim, “E njëjta, unë. Disa histori të reja.” Sigurisht, Graham ka qenë e hapur dhe e sinqertë në lidhje me ndryshimet që shtatzënia solli në trupin e saj që kur fillimisht njoftoi se ishte në pritje të ëmbël. Ajo jo vetëm që foli hapur rreth kilogramëve të shtuar gjatë shtatzanisë dhe pse ishte në rregull me të, por ajo gjithashtu foli për koleksionin e saj të fundit të veshjeve për të “nderuar” trupin tashmë shtatzënë.

Graham ka një qasje shumë pozitive për mëmësinë, për të cilën shumë njerëz janë të entuziazmuar. “E dua këtë. Disa vite më parë më vinte turp për shenjat e mia të shtrijave dhe barkun e fryrë pas lindjes së foshnjës, por sa më shumë rritem aq më shumë kuptoj që shoqëria i thyen iluzionet sesi duhet të duket një  femër që është e bukur. Unë e dua trupin tim. Krijova jetë. Kam plagë për shkak të betejave me të cilat jam përballur. Dhe kjo është ajo që më bën mua kjo që jam sot.

Një grua komentoi në postimin e saj:“ Kjo është e bukur! Më ke bërë mua (dhe mijëra gra të tjera) të ndihemi më të sigurta në lidhje me organet tona pas lindjes me këtë postim! ”

Graham mirëpriti djalin e saj, Isaac Menelik Giovanni Ervin, me burrin Justin Ervin më 18 janar. Në muajin e kaluar si nënë, ajo ka përdorur platformën e saj për të inkurajuar mbështetjen e nënave për të marrë veten pas lindjes.

Lexo edhe: Bashkëshortit tim: Faleminderit që më bëre të dua trupin tim


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lidhja me fëmijën tuaj pas...

Fëmija juaj i porsalindur është në kraharorin tuaj ndërsa derdhni lot gëzimi. Besojmë se e keni imagjinuar momentin kur fëmija juaj vjen në botë si momenti më i lumtur i...

DIVO, për t’i bërë 1000...

Çdo ditë është e rëndësishme por 1000 ditët e para të jetës janë vendimtare pasi janë castet ku krijohen rrenjët, baza e zhvillimit të fëmijës tuaj por ndërkohë edhe modeli...

Rreziqet dhe përfitimet e shtatzanisë...

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në moshën 40-vjeçare. Disa vendosin të presin deri në këtë moshë për të pasur një fëmijë, disa...

Gjërat që nuk i prisja...

Duke qenë nënë për herë të parë, kishte aq shumë gjëra që nuk i dija për lindjen derisa e jetova atë përvojë. Edhe pse isha vetë profesioniste në fushën e...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X