Shën Valentini kaloi, si ndryshon para dhe pas fëmijëve?

0 0

 

Njëherë e një kohë, Dita e Shën Valentinit kishte të bënte me romancën, intimitetin dhe ndjenjat e ëmbla mes jush dhe partnerit tuaj. Por, me kalimin e viteve, kur ju bëheni me fëmijë, planet ndryshojnë nga ideja për një natë të bukur romantike, në një darkë të qetë pa “sfida”.

Një çift blogerësh kanë bërë një përmbledhje të gjërave që ndryshojnë në festën e Shën Valentinit para dhe pas lindjes së fëmijëve.

Para fëmijëve, asgjë nuk dukej më emocionuese se një takim në darkë në një vend ekskluziv në qytet.
Këto ditë me fëmijë, megjithatë, ju do të merrni kënaqësi në një natë ku keni marrë thjesht disa ushqime në shtëpi.

Pa marrë parasysh se si e kaloni Ditën e Shën Valentinit – nëse po shkoni shpejt në shtrat duke parë filmin tuaj të preferuar ose duke ngrënë në një restorant me pesë yje – gjëja më e rëndësishme është të krijoni kohë për ju dhe partnerin tuaj.

Është e lehtë të kapesh në rolet e përditshme të prindërimit, por 14 shkurti është koha e përkryer për të kujtuar dashurinë nga e cila filloi gjithçka. Ka një arsye pse, statistikisht, Dita e Shën Valentinit çon në një beb në nëntor.

Por përqendrimi në marrëdhënien tuaj nuk duhet të ndodhë vetëm një herë në vit. Nëse keni nevojë për ndihmë për mbajtjen e flakës gjallë gjatë gjithë vitit, provojeni çdo ditë të vitit. Sepse një martesë e lumtur ju bën për prindër të lumtur.

Lexo edhe: E thote shkenca: Shen Valentini sjell shume beba ne nentor


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lidhja me fëmijën tuaj pas...

Fëmija juaj i porsalindur është në kraharorin tuaj ndërsa derdhni lot gëzimi. Besojmë se e keni imagjinuar momentin kur fëmija juaj vjen në botë si momenti më i lumtur i...

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

DIVO, për t’i bërë 1000...

Çdo ditë është e rëndësishme por 1000 ditët e para të jetës janë vendimtare pasi janë castet ku krijohen rrenjët, baza e zhvillimit të fëmijës tuaj por ndërkohë edhe modeli...

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X