Senatorja ushqen fëmijën me gji në parlament /FOTO

0 0

 

Gjithnjë e më tepër shohim se gratë që po hyjnë në politikë janë gjithashtu nëna shumë të suksesshme.

Shteti i Nebraskës është bërë dëshmitar i një momenti historik këtë javë, kur senatorja Machaela Cavanaugh, solli fëmijën e saj 6-muajshe në sallën e legjislaturës në mënyrë që të mund ta ushqente me gji.

“Stafi e di se unë jam senatorja e parë e Shtetit të Nebraskës që po ushqen fëmijën me gji në parlament”, ka shkruar Cavanaugh në Facebook në një foto që dëshmonte këtë momentit historik.

Sipas nënës së tre fëmijëve, më i vogli duhej të bashkohej me të në punë, kur i erdhi orari për t’u ushqyer.

Ajo thotë se nuk do ta mësojë fëmijën me qumësht formulë, sepse prodhimi i saj i qumështit ishte i ulët dhe nuk donte që të largohej tërësisht.

Hulumtimet dëshmojnë se “sa më shumë gra në qeveri, do të kemi një popullsi më të shëndetshme”. “Ne besojmë se politika gjinore ka rëndësi në shëndetin publik, sepse ndihmon në përcaktimin ‘kush e merr atë, kur dhe si’,” shkruan akademikët pas publikimit të këtij rasti.

“Ne besojmë se zgjedhja e më shumë grave në qeveri jo vetëm që promovon barazinë gjinore dhe forcon institucionet demokratike por gjithashtu i jep kontribut real dhe thelbësor shpenzimeve të qeverisë dhe shëndetit të popullatës”.

Lexo edhe: Ti mund te jesh nene kudo…edhe ne parlament

Sorry, there are no polls available at the moment.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lidhja me fëmijën tuaj pas...

Fëmija juaj i porsalindur është në kraharorin tuaj ndërsa derdhni lot gëzimi. Besojmë se e keni imagjinuar momentin kur fëmija juaj vjen në botë si momenti më i lumtur i...

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

DIVO, për t’i bërë 1000...

Çdo ditë është e rëndësishme por 1000 ditët e para të jetës janë vendimtare pasi janë castet ku krijohen rrenjët, baza e zhvillimit të fëmijës tuaj por ndërkohë edhe modeli...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X