Sarah. modelja 8 muajshe shtatezane pa bark

0 0

Modelja bukuroshe Sarah Stage duket se ka thyer të gjitha “rregullat” e shtatëzanisë. Ajo është në muajin e 8-të të shtatëzanisë dhe ka një siluetë e cila duket se nuk i përket asaj të një gruaje “normale” shtatëzanë. Trupi i modeles është në gjendje perfekte dhe këtë ajo ka preferuar ta ndajë me të gjithë ndjekësit e saj në rrjetin social instagram. Megjithatë ajo tani rrezikon të konsiderohet si “mummyrexie”, një përkufizim që i vendoset nënave shtatëzëna, të cilat duke qënë të fiksuara pas linjave trupore i nënshtrohen dietave shumë të forta si edhe palestrës edhe gjatë muajve të shtatëzanisë, pa marrë në konsideratë rrezikun që ky veprim përbën për të dhe shëndetin e fëmijës.

Shpresojmë që ky rast t’i bëjë gratë shtatëzëna të reflektojnë më shumë dhe të mos ndihen në “faj” për ndryshimet që trupi i tyre ka pësuar dhe po pëson gjatë shtatëzanisë! Ky është një akt i mrekullueshëm drejt dhënies së një jete dhe të gjithë duhet ta pranojmë si të tillë, pa i vendosur në plan të parë strijat e klrijuara në lëkurë apo kilet e tepërta që jeni duke marrë!

 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

Jo çdo NIPT është NIFTY

"Çfarë është testi NIFTY? A janë NIPT dhe NIFTY e njëjta gjë? A ka rëndësi se cilin të zgjedhësh? Këto janë të gjitha pyetjet me të cilat përballen shumë gra...

Gjithçka që duhet të dini...

Testi NIFTY nga GenePlanet u mundëson prindërve të ardhshëm të mësojnë më shumë për shëndetin e foshnjës së tyre ndërkohë që ai ose ajo është ende në mitër. Në këtë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X