Sallatë Cezar me Philadelphia Light, një recetë shumë e shijshme

0 0

Sallata Cezar (Caesar) është një gatim shumë i pëlqyeshëm për shumë prej nesh, dhe përvecse shumë e shijshme, ajo ka edhe vlera të larta kalorike dhe ushqyese. Si përbërës kryesor do të jetë edhe Philadelphia Light, me shijen e tij të freskët dhe strukturën kremoze është i përshtatshëm për përgatitjen e pjatave të ndryshme në vakte të ndryshme ushqimi.

Përbërësit:

 • 175 gramë krem djathi Philadelphia Light;
 • hudhër e copëtuar ( sasia sipas dëshirës);
 • 2 lugë qumësht;
 • 20g Parmixhano i grirë;
 •  sallatë jeshile ose sallatë romane;
 • 1 lugë gjelle vaj ulliri;
 • 4 fileto pule;
 • erëza për të shtuar shije.

 1. Përzieni kremin e djathit Philadelphia Light, hudhrën, qumështin, djathin parmixhano, pak kripë dhe piper derisa te krijohet një masë kremoze në formë salce.
 2. Vendosni sallatën e copëtuar në një tas dhe hidhni salcën sipër.
 3. Nërkohë, skuqni filetot e pulës në një tigan me vaj të nxehtë. Pasi t’i keni skuqur, pritini në kube, shtojini në sallatë dhe shërbejini menjëherë.

Ju bëftë mirë!

All Balcans Corporation në bashkëpunim me pernenat.al do të ofrojnë një set me pesë produkte Philadelphia falas për videon më të bukur që do të na dërgoni gjatë përgatitjes së një recete: Sallatë Cezar me Philadelphia Light <3 Dërgoni videot në Instagramin: pernenat.al


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Këshilla për të menaxhuar fëmijët...

Nuk janë të paktë fëmijët që, njëherë para ngrënies, fillojnë të bëjnë naze në tryezë. Ata kthejnë kokën, shtrëngojnë buzët për të refuzuar ushqimin, shpesh ngrihen nga karriget e tyre...

18 ide për vakte të...

Koha e vakteve të ndërmjetme është shumë e rëndësishme për të vegjlit, sepse u ofron atyre mbështetje thelbësore energjetike midis mëngjesit dhe drekës ose mes drekës dhe darkës. Fëmijët shpenzojnë...

Metabolizmi nuk ngadalësohet me rritjen,...

Nuk ka kuptim të fajësoni metabolizmin tuaj nëse prekeni nga mbipesha ose obeziteti në moshë të rritur. Një studim nga John Speakman i Universitetit të Aberdeen që përfshin 6400 individë...

Ushqimet e para të bebit,...

Si fillim, këshillohet t'ja jepni ushqimet me radhë bebit tuaj. Kjo ju ndihmon të kuptoni nëse fëmija ka ndonjë problem me ushqime të caktuara, si për shembull alergji. Prisni 3...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X