Sallata e mbretit (30 muaj+)

0 0

Perberesit
– Sallate jeshile (ose latuga)
– 4 luleshtrydhe
– 1 dardhe
– 12 boronica
– 4 luge mjalte portokalli
– 4 luge kos
– 1 luge vaj ulliri
– Kripe
Pergatitja
Pasi keni lare me kujdes sallaten, e leni te kulloje mire dhe me pas e prisni ne copa te vogla. Pritni ne copa te holla lyleshtrydhet dhe dardhen. Me pas bashkoni kosin, vajin, mjaltin dhe kripen ne nje tas plastik. Hidhni siper sallates frutat, perfshire ketu edhe boronicat dhe me pas i sperkasni me pak nga perberja qe keni ne tasin plastik. Kjo sallate eshte mjaft e preferuar per femijet pasi eshte e perbere nga shume ngjyra.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Vaji i ullirit: zbulohet një...

Krahas vetive të njohura nutraceutike, për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura dhe përbërjeve fenolike, vaji i ullirit ka edhe një veprim të fuqishëm antimikrobik kundër...

Vaji i palmës dhe kallamari...

Me acidin palmitik, konsumi i vajit të palmës dhe kallamarëve, djathrave të vjetruar, mund të ketë një efekt të rëndësishëm te tumoret, duke rritur agresivitetin e tyre dhe duke favorizuar...

8 arsye pse jemi gjithmonë...

Ju "gërryen" stomaku në mes të një takimi, në punë, në një mbledhje online? Të qenit i uritur vazhdimisht mund të shkaktohet nga mungesa e proteinave, fibrave dhe yndyrave në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X