“Sa je shëndoshur”, përgjigja e dukeshës do t’ju lërë pa fjalë

0 0

 

Meghan Markle është gruaja që kohët e fundit tërheq shumë vëmendje dhe çdo dalje e saj publike e çdo ngjarje e jetës private ngjall interes kudo në botë. Edhe njëherë ajo ka treguar se është një femër me shumë klas. Pra, nuk është çudi që kur dikush i ka bërë një koment të pakëndshëm ajo ka reaguar në një mënyrë shumë të qytetëruar, pa u nxehur aspak.

Teksa Meghan ka qenë në një event për bamirësi ndaj kafshëve, pasi është aktiviste për mbrojtjen e të drejtave të tyre, një zonjë e pranishme i ka thënë dukeshës “Je shëndoshur”. Në vend që të ofendohej, dukesha është përgjigjur duke buzëqeshur “Do ta kem parasysh këtë”.

Në komentet në rrjetet sociale, shumë njerëz thonë se në disa kultura t’i thuash dikujt je shëndoshur nuk përdoret si fyerje dhe me siguri nuk ka qenë ky qëllimi i zonjës, por kjo nuk e zbeh madhështinë e thjeshtësinë e përgjigjes së Meghan.

Më herët, zonja në fjalë i tha asaj “Zoti të bekoftë gjithmonë”.

Të gjithë komentuesit janë shumë të kënaqur me pëgjigjen e Meghan, duke lavdëruar personalitetin e saj të mrekullueshëm.

Çifti mbretëror pritet të sjellë në jetë fëmijën e tyre të parë në fund të prillit ose fillim të majit, ndërsa gjinia ende mbetet sekret.

Lexo edhe: Foshnja mbreterore/ Sa afer lindjes eshte Meghan Markle?


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Lajm i trishtuar për aktoren...

Lajm i trishtuar për aktoren e mirënjohur të humorit në Shqipëri, e cila nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka ndarë me ndjekësit e saj këto emocione trishtimi: Të dy...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X