Rregullat qe duhet te ndiqni gjate vizites tek nena e re

0 0

Gjatë këtij momenti nuk duhet të silleni në mënyrë jo të duhur, pra duhet që me sjelljen tuaj të mos shkaktoni bezdi tek nëna e re, e cila është tepër delikate dhe mund ta shqetësojnë edhe gjërat që ju ndoshta nuk i mendoni si të tilla.
Kur duhet të shkoni për vizitë tek nëna e re?
Ju ndoshta mund të jeni të paduruar të shikoni vogëlushin, por ai sapo ka ardhur në jetë dhe do të qëndroj vetëm në krahët e nënës, e cila është gjithashtu tepër e ndjeshme dhe nuk mund të jetë gjithmonë e lumtur nga vizitat e shpeshta.
Prisni që t’ju ftojnë
Nëna e re është gjithë kohën në dispozicion të fëmijës dhe për këtë arsye duhet të njoftoni gjithmonë në lidhje me vizitën tuaj. Paraqitja e papritur në shtëpi nuk duhet të justifikohet me faktin se ajo nuk i është përgjigjur telefonatës tuaj. Shkoni për vizitë kur ajo t’ju thotë se mund të shkoni.
E kuptoni kur nuk është momenti i duhur
Nëse keni një problem shëndetësor do të ishte mirë të mos shkonit për vizitë. Dhe para se të prekni beben duhet të lani gjithmonë duart dhe duhet të merrni gjithmonë lejë.
Mund të çoni pak ushqim
Nëna mund të mos ketë mundësi të përgatisë një vakt dhe për këtë arsye t’i çoni një vakt do të jetë diçka tepër e sjellshme nga ana tuaj.
E ndihmoni nënën nëse keni mundësi
Edhe pse nuk jeni në ato pozita, pra nuk keni ato koefidenca në miqësi, do të ishte mirë t’i kërkonit nënës nëse mund ta ndihmonit me diçka.
Mos jepni këshilla që nuk jua kërkon askush
Nëse do të ketë nevojë për mendimin tuaj nëna do t’jua kërkojë. Gjithashtu duhet të dini të dalloni momentin kur duhet të largoheni.

 

Qumesht formule apo qumesht lope?

View Results

Loading ... Loading ...

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X