Rrëfim nga një baba: Biri im do të mbaj fort, por akoma më fort do mbaj nënën tënde

0 1

Për nëntë muaj, nëna juaj ishte gjithçka që ti dije dhe njihje.

Para se të të mbaja në krahët e mi, të mbajti nëna jote dhe kurrë nuk të linte.

Para se të sakrifikoja kohën për ty, nëna jote me kënaqësi sakrifikoi trupin e saj.

Para se të ngushëlloja kur ishe i mërzitur, nëna jote të ngushëllonte vetëm me rrahjen e zemrës së saj.

Para se të të ngushëlloja kur ishe i shqetësuar, nëna jote të ngushëllonte vetëm me tingullin e zërit të saj.

Para se unë të bëja ndonjë gjë për ty, nëna jote dha gjithçka për ty.

Nëna jote është arsyeja që unë të kam ty sot.

Para se të ishe edhe një vezullim në syrin tim, ishe në zemrën e nënës tënde. Jeta jote, siguria jote dhe vetë ekzistenca jote vareshin nga ajo. Diçka që nuk do të mund ta paguaj kurrë.

Do të duhet një kohë e gjatë që ju të kuptosh peshën, thellësinë dhe pafundësinë e dashurisë së nënës tënde për ju. Por një ditë, kur të kesh fëmijë vetë, do të kuptosh se çfarë shoh unë tani në mënyrë të qartë.

Kështu që, do të mbaj fort. Por do të mbaj nënën tënde më fort sepse dashuria ime për ty rritet më shumë sa herë përpiqem të kuptoj masën e dashurisë së një nëne.

Lexo edhe: Babai shoqeron vajzen e vogel ne tualetin e femrave, ja cfare ben bashkeshortja e tij?  1. Pergrate

    […] Rrëfim nga një baba: Biri im do të mbaj fort, por akoma më fort do mbaj nënën tënde […]

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Sot është nënë shumë e...

Kristen Bell është një nga nënat më të famshme në internet. Pavarësisht nëse ajo ndan momente prapa skenave që janë jashtëzakonisht të pahijshme apo flet për problemet në martesë, të...

Prindërit që kanë pasur fëmijë...

Dërgimi i fëmijës në inkubator menjëherë pas lindjes mund të thyejë zemrën e çdo prindi. Ndërsa e dini qëinkubatori është vendi më i mirë e i sigurt për fëmijët që...

Shenjat e shtatzanisë më bëjnë...

Shtatzënia mund të sjellë shumë ndryshime në trupin e një gruaje dhe ato nuk janë të gjitha të lehta për t'u pranuar. Tani, gjithnjë e më shumë gra po bëjnë...

Kate Midelton tregon për herë...

Ishte një moment historik për botën dhe një moment i frikshëm për një grua që sapo ishte bërë nënë për herë të parë. Kur Dukesha e Kembrixhit u largua nga...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X