Romë, thyhet kangjella në park: fëmija bie dhe përfundon në gjendje kome, pas tre vitesh vendoset drejtësi

0 0

Djali 8-vjeçar që ra në një park në Romë është aktualisht në gjendje kome. Kangjella në hyrje të fushës së betonit të Parkut Papaci në Grottarossa në fakt u shkëput papritmas, duke shkaktuar që fëmija të binte: pa asnjë lloj shenje paralajmëruese.

Faktet

Një djalë tetë vjeçar ishte në shoqërinë e nënës së tij në parkun e bukur në rrugën Veientana. Sidoqoftë, në zonën e gjelbër, kishte një parmak të rrezikshëm dhe të pashënjuar: vogëlushi ra pasi u ngjit në kangjëll, e cila  mesa duket nuk e mbajti dot për shkak të peshës.

Identifikimi i përgjegjësve: ja rreziqet

Fëmija u transportua me ambulancë në spitalin Agostino Gemelli në Romë, ku mbeti në gjendje kome për një javë. Sidoqoftë, prindërit e fëmijës deshën të paraqesin një ankesë, të hedhin dritë në dinamikën e fakteve dhe të identifikojnë ndonjë autor.

Pasojat mund të bien mbi personat përgjegjës për parqet sportivedhe mbrojtes së mjedisit si dhe personi përfaqëues i kompanisë që merrej me punimet në zonë.

Pesë të dyshuarit ka të ngjarë të përfundojnë në gjyq me akuzat e dëmtimit dhe mosvendosjes së sinjalit. Pas tre vitesh betejë ligjore, prindërit e fëmijës që u përfshi në aksident më në fund mund të gjenin drejtësi.

Lexo edhe: Vajzës i shpërthen pelena në park, ja si pastron nëna jashtëqitjen/ FOTOPër të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Si të mbrojmë fëmijët nga...

Thjesht të folurit me fëmijën tuaj mund të jetë hapi juaj i parë për t'i mbrojtur ata nga abuzimi. Ka më shumë të ngjarë të zbuloni ndonjë kërcënim për sigurinë...

Vajza 5 vjeçe mban ende...

Kristen Bell po i kujton botës se kur bëhet fjalë për piketat zhvillimore të fëmijërisë, çdo fëmijë është i ndryshëm dhe fakti se diçka ka funksionuar për një fëmijë nuk...

T’i lëmë fëmijët të qajnë...

T'i lëmë fëmijët të qajnë, nga disa ditë deri në 18 muaj të jetës, duke bërë që ata të ndalen vetë, dhe për këtë arsye të vetë-ngushëllohen, ose të vrapojnë...

Vdes fëmija 4-vjeçar, bie në...

Një 4 vjeçar nga komuniteti rom ka humbur jetën pasi ka rënë në kontakt me korentin, teksa ishte duke luajtur në lulishten e pedonales së re në qytetin e Beratit....

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X