Refuzon kimioterapinë për të lindur djalin, vdes nga kanceri nëna e re

0 0

Historia

Silvia Pozzan jetonte në Sossano, një qytet në krahinën e Vicenzës: ajo vdiq pak ditë më parë, kur tumori i mëlçisë u përkeqësua papritur derisa i mori jetën. Ajo kishte zbuluar sëmundjen tre vjet më parë, në vitin 2015. Fati, nganjëherë mizor, donte që Silvia të vihej në dijeni të kancerit të gjirit në të njëjtën kohë që do të mësonte se ishte shtatzënë.

Refuzoi kimioterapinë për të vazhduar shtatzëninë

Mjekët në këtë pikë kishin paralajmëruar gruan se shanset e mbijetesës ishin të lidhura me kimioterapinë që ajo duhej të bënte, duke e detyruar atë të heqë dorë nga shtatzania. Në fakt, barnat do të ishin shumë të rënda për fetusin. Në vend të kësaj, Silvia ka zgjedhur të vazhdojë shtatzëninë, duke hequr dorë nga mjekimi.

Pas lindjes, gjendja është përkeqësuar

Vajza e re ishte në gjendje të shtrëngonte duart me Lorenzon, edhe pse këto momente nuk do të zgjasnin shumë. Kanceri ishte përhapur shumë dhe i mori jetën.

Kohëve të fundit janë shtuar rastet kur nënat heqin dorë nga kujdesi për shëndetin e tyre për të sjellë në jetë e për të mos dëmtuar fëmijët.

Lexo edhe: Aksident rrugor, gruaja vdes pasi lind vajzen/ FOTO


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X