Pure molle (4 muaj+)

0 1

Pure molle per bebe 4+ muajsh. Sigurisht, momenti i fillimit te kesaj pureje, duhet te vendoset sipas rekomandimit te mjekut. 

Perberesit
– 1 molle e embel
– Qumesht

Pergatitja e purese me molle
Hiqjani lekuren molles dhe e prisni ne 4 copa. Me pas vendoseni te zieje me pak uje (gjate zjerjes e mbuloni enen me kapak). Pasi e keni provuar me pirun nese ka zjere e kaloni ne frulator (ne mungese mund te perdorni pirunin). I hidhni dy luge qumesht (ose me shume nese e doni me te holle) dhe e servirni ne pjaten ku do te haje femija. Ushqimi eshte gati!

Lexoni edhe: Pure me karota dhe banane


  1. Pure molle (4 muaj+) – Pergrate

    […] Pure molle (4 muaj+) […]

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Si të gatuajmë pavlova? Receta

Përbërësit: 4 të bardha vezësh; 120 gr sheqer; 120 gr sheqer pluhur; 250 gr pana; lëkurë e grirë e një lemoni; 400 gr luleshtrydhe; 40 gr sheqer. Përgatitja Për bazën:...

Si ndikon qumështi në sëmundjet...

Qumështi nuk rrit nivelet e kolesterolit në gjak, as rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare, por rrit vetëm pak, indeksin e masës trupore. Ky është rezultati i një studimi të kryer nga...

Ushqimet që luftojnë endometriozën dhe...

Aktualisht, për endometriozën, një sëmundje që prek një numër të konsiderueshëm grash, ende nuk ka ilaçe përfundimtare ose trajtime mjekësore. Mënyra e vetme për të lehtësuar simptomat e sëmundjes (dhimbje...

Pankek me cokollatë, banane dhe...

Pankeku me cokollatë, banane dhe krem Milkadelphia është një recetë e thjeshtë, e shpejtë dhe shumë e shijshme. Shija karakteristike e kremit Milkadelphia do ta bëjnë edhe më të vecantë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X