Pure me banane dhe biskote (6 muaj+)

0 1

Pure me banane dhe biskote, nje recete per bebe 6+ muajsh.

Perberesit

-1 banane
Biskote bebesh (pluhur ose jo)
-Qumesht

Pergatitja

Hiqni lekuren e bananes dhe shtypeni derisa te behet pure. Me pas shtoni qumesht per te pasur nje mase me te holle. Shtoni biskotat dhe i perzjeni derisa te formohet nje mase homogjene. Mund ti shtoni perseri qumesht derisa te arrini trashesine e deshiruar. Ushqimi eshte gati!

Lexoni edhe: Pure me karota dhe banane


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Vaji i ullirit: zbulohet një...

Krahas vetive të njohura nutraceutike, për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura dhe përbërjeve fenolike, vaji i ullirit ka edhe një veprim të fuqishëm antimikrobik kundër...

Vaji i palmës dhe kallamari...

Me acidin palmitik, konsumi i vajit të palmës dhe kallamarëve, djathrave të vjetruar, mund të ketë një efekt të rëndësishëm te tumoret, duke rritur agresivitetin e tyre dhe duke favorizuar...

8 arsye pse jemi gjithmonë...

Ju "gërryen" stomaku në mes të një takimi, në punë, në një mbledhje online? Të qenit i uritur vazhdimisht mund të shkaktohet nga mungesa e proteinave, fibrave dhe yndyrave në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X