Pure trofte me miell orizi (8 muaj+)

0 0

Perberesit
– 2 luge miell orizi
– 1 karrote
– 1 patate
– 50 gr trofte (nese nuk keni mundesi per peshk te fresket mund ta zevendesoni ate me homogjenizat trofte)
– Vaj ulliri
Pergatitja
Pasi keni lare dhe prere perimet i vendosni te zjejne me 500 ml uje per rreth 30 minuta. Kullojeni lengun dhe perimet i kaloni ne frulator. Copetojeni imet peshkun te cilin duhet ta keni zjere ne nje tenxhere tjeter. Shtoni ne pjaten e femijes rreth 200 ml nga lengu i perimeve, miellin e orizit, peshkun dhe 2-3 luge nga pureja e perimeve. Shtoni vajin e ullirit dhe trazojini mire derisa te formohet nje mase homogjene. Ushqimi eshte gati!


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Vaji i ullirit: zbulohet një...

Krahas vetive të njohura nutraceutike, për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura dhe përbërjeve fenolike, vaji i ullirit ka edhe një veprim të fuqishëm antimikrobik kundër...

Vaji i palmës dhe kallamari...

Me acidin palmitik, konsumi i vajit të palmës dhe kallamarëve, djathrave të vjetruar, mund të ketë një efekt të rëndësishëm te tumoret, duke rritur agresivitetin e tyre dhe duke favorizuar...

8 arsye pse jemi gjithmonë...

Ju "gërryen" stomaku në mes të një takimi, në punë, në një mbledhje online? Të qenit i uritur vazhdimisht mund të shkaktohet nga mungesa e proteinave, fibrave dhe yndyrave në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X