loading

Realiteti nuk është ai që shohim në revista/ Fotografja publikon imazhet e mrekullueshme të trupit të grave pas lindjes

0 0

Trupi i femrës kalon nëpër shumë ndryshime gjatë gjithë shtatzanisë dhe ajo që shohim në revista apo internet nuk është aspak afër realitetit. Shumë gra të famshme, modele, aktore etj, priren të na tregojnë sesa perfekt ka mbetur trupi i tyre edhe pas lindjes.

Por të gjitha këto fotot “perfekte” që shohim në rrjetet sociale nuk tregojnë asgjë rreth bukurisë së vërtetë të trupit të një gruaje pasi lind. Ato përdorin Fotoshop për të reduktuar strijat dhe lëkurën e lëshuar mirëpo trupi i vërtetë i një gruaje që lind të ngjall shumë emocione.

Një fotografe e talentuar amerikane e quajtur Jade Beall ka vendosur të tregojë përmes disa fotove të publikuara anën pa filtra pas shtatzënisë përmes punës së saj. Kështu ajo po ndihmon gratë që ta duan trupin e tyre pasi bekohen me fatin e madh të të pasurit një fëmijë.

Në fotot e mëposhtme ne po ju tregojmë pak nga puna e fotografes, e cila nxjerr në pah bukurinë e shenjave dhe strijave që ngelen pas shtatzënisë. Nuk ekziston një njeri që të mos empcionohet nga këto foto.

Lexoni edhe: Higjiena intime e paslindjes

bark i fryre pas lindjes barku i varur pas lindjes barku pas lindjes barku pas shtatzanise shenjat ne bark pas lindjes stijat pas lindjes stijat

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Studimi: Njerëzit premature kanë më...

Studimi i më shumë se katër milionë njerëzve zbuloi se ata që ishin lindur para se të mbusheshin 37 javë të shtatzënisë, kishin thuajse një të tretën e mundësive më...

Tensionohen marrëdhëniet me kunatën shtatzanë...

Ju mund të mendoni se është e qartë se të flasësh me një grua shtatzënë për ndonjë gjë që lidhet me peshën është jashtë normës, por do të habiteni se...

A ndihmon pasta e dhëmbëve...

Një video që arkullon online thotë se pasta e dhëmbëve mund të shtrëngojë lëkurën dhe të tkurrë poret, duke çuar në gjoks të fortë që duket më i madh dhe...

Vërtetohet shkencërisht, gratë kanë nevojë...

Instinkti i nënës fillon para se fëmija të lindë. Në fakt, hulumtimet e reja të botuara në revistën “Raportet Shkencore” thonë se një grua i nënshtrohet ndryshimeve të rëndësishme mendore...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X