Qumesht me biskota dhe me fruta (8 muaj +)

0 0

Qumësht me biskota dhe me fruta, një recetë për bebe 8 muajsh. 

Përbërësit

  • ½ banane;
  • 1 pjeshkë e vogël;
  • 2-3 biskota bebesh;
  • 40 ml qumësht.

Përgatitja

I pastroni frutat dhe i hidhni në frulator bashkë me qumështin dhe biskotat. I grini të gjitha derisa të formohet një masë homogjene. Kjo do të jetë një pjatë shumë e mirë për tu konsumuar nga fëmija gjatë pasdites.

Lexoni edhe: Leng dardhe dhe xhinxheri

 

 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Vaji i ullirit: zbulohet një...

Krahas vetive të njohura nutraceutike, për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura dhe përbërjeve fenolike, vaji i ullirit ka edhe një veprim të fuqishëm antimikrobik kundër...

Vaji i palmës dhe kallamari...

Me acidin palmitik, konsumi i vajit të palmës dhe kallamarëve, djathrave të vjetruar, mund të ketë një efekt të rëndësishëm te tumoret, duke rritur agresivitetin e tyre dhe duke favorizuar...

8 arsye pse jemi gjithmonë...

Ju "gërryen" stomaku në mes të një takimi, në punë, në një mbledhje online? Të qenit i uritur vazhdimisht mund të shkaktohet nga mungesa e proteinave, fibrave dhe yndyrave në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X