Që nga fillimi i pandemisë shtohen ndërhyrjet estetike

0 0

Muajt ​​e parë të rikuperimit pas karantinimit të detyruar prej Covid-19 kirurgët kozmetikë ishin mjaft të zënë duke kompensuar kohën e humbur, duke vlerësuar gati + 20% të kërkesave për trajtime . Konfirmimi i trendit pozitiv për mjekësinë dhe kirurgjinë kozmetike vjen nga kirurgu plastik Paolo Santanchè i cili kishte parashikuar një trend pozitiv për kohën kur aktiviteti i operacionit u rifillua.

Kështu shpenzohen paratë e kursyera

Shifrat duket se pajtohen me specialistin që analizon trendin, duke e shpjeguar atë nga njëra anë me dëshirën për ta parë veten më mirë në pasqyrë pas muajve më të errët të pandemisë dhe nga ana tjetër me faktin se gjatë bllokimit kishte shumë që kursyen duke vendosur një pjesë e parave për operacionin kozmetik për t’i dhuruar vetes një hundë të re, buzë më të plota, gjinj më të plotë. Më në fund, për të bindur ata që mund të kenë menduar për një ndryshim për disa kohë, por e shtynë atë për shkak të shumë angazhimeve profesionale.

Puna “on line” gjithashtu ndihmon

Puna nga shtëpi lejon, në fakt, të vazhdojë aktiviteti normal i punës edhe në periudhën e rimëkëmbjes pas një operacioni kozmetik: mjafton të mungosh vetëm në ditën e ndërhyrjes dhe pastaj të vazhdosh periudhën e rimëkëmbjes duke qëndruar në punë nga shtëpia me kompjuter.

Hunda, gjoksi dhe tërheqja e fytyrës

Trajtimet më të njohura? “Në fazën fillestare pas karantinës, kërkesa iu drejtua botoksit dhe fillerave për të rimarrë trajtimet e humbura të atyre që i bënin ato në mënyrë periodike për të pasur një fytyrë më të freskët dhe më të re, por gjithashtu për të rritur vëllimin e buzëve, apo tërhequr fytyrën”, shpjegon eksperti.

“Pastaj gjithçka tjetër u mor pak a shumë me përqindjet e zakonshme: hunda, gjiri, kapakët e syve, ngritja dhe liposuksioni”.

Aspak surprizë

“Operacione të vogla ose të mëdha të kirurgjisë kozmetike janë përdorur shpesh si katarsis pas një periudhe të keqe, një pikëllimi, një ndarjeje, një divorci” përfundon eksperti. “Pas një periudhe të vështirë, të bësh diçka për veten tënde sigurisht që ndihmon shumë nga pikëpamja psikologjike.”

Zgjedhja e kirurgut kur drejtoheni gjithmonë meriton vëmendje të veçantë për të shmangur rreziqet jo vetëm në lidhje me rezultatin e pamjes, por edhe shëndetin.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Trendi i konsumit të qumështit...

Pirja e qumështit të gjirit është si një ilaç. Po, por për foshnjat që ushqehen me gji nga nëna e tyre. Për të rriturit, nuk është vërtetuar të letë përfitime,...

Operacioni plastik i gjirit, tashmë...

Implantet e gjirit kanë qenë gjithmonë shumë të kërkuara, për ato që duan një dekolte më të bukur e nuk kanë frikë t'i drejtohen kirurgjisë kozmetike për të përmirësuar pamjen...

Ulja e dritës së ekranit...

Ulja e dritës së ekranit të telefonit gjatë natës, nuk ju ndihmon të flini më mirë. Vendosja e funksionit në telefonin tuaj që zvogëlon intensitetin e dritës blu në ekran...

Shtohen ndjeshëm ndërhyrjet estetike, çfarë...

Efekti Covid ndihet shumë edhe në korrigjimet estetike kur ka një kthim prapa të shtimit të kërkesave për ndërhyrje, që praktikisht nënkupton buzë me filler, dekolte shpërthyese dhe vithet e...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X