Që nga fillimi i pandemisë shtohen ndërhyrjet estetike

0 0

Muajt ​​e parë të rikuperimit pas karantinimit të detyruar prej Covid-19 kirurgët kozmetikë ishin mjaft të zënë duke kompensuar kohën e humbur, duke vlerësuar gati + 20% të kërkesave për trajtime . Konfirmimi i trendit pozitiv për mjekësinë dhe kirurgjinë kozmetike vjen nga kirurgu plastik Paolo Santanchè i cili kishte parashikuar një trend pozitiv për kohën kur aktiviteti i operacionit u rifillua.

Kështu shpenzohen paratë e kursyera

Shifrat duket se pajtohen me specialistin që analizon trendin, duke e shpjeguar atë nga njëra anë me dëshirën për ta parë veten më mirë në pasqyrë pas muajve më të errët të pandemisë dhe nga ana tjetër me faktin se gjatë bllokimit kishte shumë që kursyen duke vendosur një pjesë e parave për operacionin kozmetik për t’i dhuruar vetes një hundë të re, buzë më të plota, gjinj më të plotë. Më në fund, për të bindur ata që mund të kenë menduar për një ndryshim për disa kohë, por e shtynë atë për shkak të shumë angazhimeve profesionale.

Puna “on line” gjithashtu ndihmon

Puna nga shtëpi lejon, në fakt, të vazhdojë aktiviteti normal i punës edhe në periudhën e rimëkëmbjes pas një operacioni kozmetik: mjafton të mungosh vetëm në ditën e ndërhyrjes dhe pastaj të vazhdosh periudhën e rimëkëmbjes duke qëndruar në punë nga shtëpia me kompjuter.

Hunda, gjoksi dhe tërheqja e fytyrës

Trajtimet më të njohura? “Në fazën fillestare pas karantinës, kërkesa iu drejtua botoksit dhe fillerave për të rimarrë trajtimet e humbura të atyre që i bënin ato në mënyrë periodike për të pasur një fytyrë më të freskët dhe më të re, por gjithashtu për të rritur vëllimin e buzëve, apo tërhequr fytyrën”, shpjegon eksperti.

“Pastaj gjithçka tjetër u mor pak a shumë me përqindjet e zakonshme: hunda, gjiri, kapakët e syve, ngritja dhe liposuksioni”.

Aspak surprizë

“Operacione të vogla ose të mëdha të kirurgjisë kozmetike janë përdorur shpesh si katarsis pas një periudhe të keqe, një pikëllimi, një ndarjeje, një divorci” përfundon eksperti. “Pas një periudhe të vështirë, të bësh diçka për veten tënde sigurisht që ndihmon shumë nga pikëpamja psikologjike.”

Zgjedhja e kirurgut kur drejtoheni gjithmonë meriton vëmendje të veçantë për të shmangur rreziqet jo vetëm në lidhje me rezultatin e pamjes, por edhe shëndetin.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lulëzojnë trajtimet estetike gjatë pandemisë,...

2020 nuk ishte një vit i lehtë dhe 2021 sigurisht nuk filloi mrekullisht mirë. Megjithatë, edhe pse mund të duket e çuditshme, kirurgjia dhe trajtimet estetike nuk patën ulje drastike...

10 trendet për sezonin vjeshtë-dimër...

Nëse keni menduar se cilat rroba duhet t'i shtoni garderopës suaj për këtë sezon, ky artikull do t'ju ndihmojë se cilat ajnë tendencat e periudhës vjeshtë-dimër 2020. Disa janë kombinime...

Përdorimi i maskave po ndikon...

Me përdorimin e maskës, sytë, dhe për pasojë edhe vështrimi, janë pjesa e fytyrës që bie më shumë në sy. Një zonë delikate, më shumë se të tjerat. "Shikimi është...

Tendencat për rrobabanje, verë 2020/...

Si të dukemi sa më bukur në plazh? Më poshtë po ju tregojmë tendencat e kësaj vere për rrobat e banjës.

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X