Pure me spinaq dhe gjize (7 muaj +)

0 0

Pure me spinaq dhe gjize, për bebe 7+ muajsh.

Përbërësit
• 100 gr spinaq
• 1 lugë gjizë të freskët
• 1 lugë makarona bebesh
• Vaj ulliri
• Djathë parmixhan

Përgatitja

E zieni spinaqin në një tenxhere me pak vaj ulliri dhe pak ujë. Ndërkohë në një enë tjetër zieni makaronat e vogla. Pasi kanë zier i hidhni të gjitha në frulator. Pasi i keni hedhur në pjatën e fëmijës shtoni gjizën dhe e përzieni mirë. Të njëjtën gjë mund ta bëni edhe me perime të tjera si për shembull kungull, brokoli etj, gjithmonë duke respektuar kalendarin e ndërhyrjeve ushqimore të fëmijës në varësi të moshës së tij.

Lexoni edhe: Pure me perime per beben tuaj


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Vaji i ullirit: zbulohet një...

Krahas vetive të njohura nutraceutike, për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura dhe përbërjeve fenolike, vaji i ullirit ka edhe një veprim të fuqishëm antimikrobik kundër...

Vaji i palmës dhe kallamari...

Me acidin palmitik, konsumi i vajit të palmës dhe kallamarëve, djathrave të vjetruar, mund të ketë një efekt të rëndësishëm te tumoret, duke rritur agresivitetin e tyre dhe duke favorizuar...

8 arsye pse jemi gjithmonë...

Ju "gërryen" stomaku në mes të një takimi, në punë, në një mbledhje online? Të qenit i uritur vazhdimisht mund të shkaktohet nga mungesa e proteinave, fibrave dhe yndyrave në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X