Pure me kungull te verdhe dhe molle (6 muaj+)

0 0

Pure me kungull të verdhë dhe mollë, një recetë për bebe 6+ muajsh.

Përbërësit
– Kungull i verdhë;
– Mollë e ëmbël;
– Ujë;
– Kanellë.

Përgatitja e puresë:

Pasi është nxehur uji, hidhni brenda copat e mollës dhe të kungullit. I zieni derisa të zbuten. Pasi janë ftohur i shtypni derisa të bëhen pure dhe i hidhni shumë pak kanellë. Të njëjtën gjë mund të bëni edhe me bananen, por në këtë rast duhet të zihet vetëm kungulli dhe në fund të shtohet banania.

Lexoni edhe: Pure me pule dhe brokoli (7 muaj +)


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Vaji i ullirit: zbulohet një...

Krahas vetive të njohura nutraceutike, për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura dhe përbërjeve fenolike, vaji i ullirit ka edhe një veprim të fuqishëm antimikrobik kundër...

Vaji i palmës dhe kallamari...

Me acidin palmitik, konsumi i vajit të palmës dhe kallamarëve, djathrave të vjetruar, mund të ketë një efekt të rëndësishëm te tumoret, duke rritur agresivitetin e tyre dhe duke favorizuar...

8 arsye pse jemi gjithmonë...

Ju "gërryen" stomaku në mes të një takimi, në punë, në një mbledhje online? Të qenit i uritur vazhdimisht mund të shkaktohet nga mungesa e proteinave, fibrave dhe yndyrave në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X