Pure me dardhe dhe kumbulla (8 muaj+)

0 0

Përbërësit

– Dardhë
– Kumbull
– Pjeshkë

Përgatitja

I zieni të gjitha bashkë me pak ujë dhe më pas i kaloni në blender në proces të ngadaltë. Mund t’i shtypni edhe me pirun. Kjo pure ështe e pasur me vitamine A, C, përmban gjithashtu miniralet: kalium, fosfor, magnez dhe kalcium.

Lexoni edhe: Pure me patate te embla, speca te kuqe dhe dardhe

 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Përgatitja e bukës së misrit...

Shumë e përdorur dikur për mungesë të mundësive të tjera, ndërsa sot për nostalgji e preferencë, buka e misrit është ndër gatimet tipike shqiptare. E pëlqyer jo vetëm nga vendasit,...

Gjashtë arsyet përse nuk rekomandohet...

Malina është një dietologe e specializuar në ushqimin  enënave, foshnajve dhe fëmijëve dhe njëherëzai nënë e tre fëmijëve. Herë pas here ajo ndan këshilla me nënat e reja dhe së...

Çfarë është uji i panjës,...

"Uji i panjeve" i pasur me lëndë ushqyese po bëhet shpejt një opsion pijesh para dhe pas stërvitjes për të rritur performancën dhe rikuperimin. Dhe ndërsa është një shtesë relativisht...

3 hapa drejt një të...

Ju dëshironi t'i jepni vogëlushit tuaj më të mirën e gjithckaje. Për disa prindër, kjo nënkupton produktet organike. Këto produkte të natyrës po bëhen gjithnjë e më të spikatura çdo...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X