Publikojnë foto të djalit, Meghan Markle hedh në gjyq dy agjencitë

0 0

Agjencitë, Splash News dhe Picture Agency, janë përballur në gjykatë me akuzat e dukeshës Meghan Markle se kanë shkrepur foto të familjes së saj në brendësi të pronës së tyre.

Në fotot e publikuara nga agjencitë paraqitej edhe vogëlushi  Archie dhe pikërisht kjo i shqetësoi shumë prindërit e tij.

Për këtë arsye, ata u detyruan ta ndiqnin ligjërisht çështjen.

“The Guardian” shkruan se në një deklaratë në gjykatë, thuhet: “Administratorët e Splash UK kanë vendosur që Splash nuk do të bëjë asnjë fotografi të Dukës dhe Dukeshës ose të djalit të tyre në të ardhmen”.

“Kjo zgjidhje është një sinjal i qartë se sjellja e paligjshme, invazive dhe ndërhyrëse e paparacëve nuk do të tolerohet dhe se çifti i merr seriozisht këto çështje, ashtu siç do bëntë çdo familje”,- ka thënë një zëdhënës i kompanisë ligjore që ndjekin Meghan dhe Harry.

Pak kohë më parë, Meghan Markle foli publikisht për një përvojë të hidhur të sajën, abortin e një fëmije.

Lexo edhe: Rrëfimi i dhimbshëm, Meghan Markle paska humbur një fëmijë këtë verë


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Një javë me Atarën, Orinda...

Një javë më parë, çifti shumë i dashur Orinda Huta dhe Turjan Hysko përjetuan lumturinë më të madhe të jetës. Orinda solli në jetë një vogëlushe, fëmijën e tyre të...

Kënga e preferuar e vajzës...

Mes shumë fansash që ka hiti veror "Nina" nga Flori mUmajesi, Klajdi e Bruno, ka edhe një adhuruese të vogël. Bëhet fjalë për Ajkën, vajzën e artistëve Xhensila Myrtezajt dhe...

Ami flet për pjesëmarrjen e...

Aktori dhe producenti i njohur Emal Mamaqi aktualisht po përgatitet për filmin e tij të tretë komedi dhe një seriali me 10 dhe 12 episode. Seriali do të titullohet “H.O.T”...

Këngëtari tregon pse e pagëzoi...

Këngëtari shumë i njohur ndërkombëtarisht Jason Derulo është bërë baba për herë të parë. Bashkëshortja e tij solli në jetë një djalë dhe ishte pikërisht ajo që ndau lajmin e...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X