Pse çdo shtatzënë duhet ta bëjë testin Nifty?

0 0

Shtatzënia e juaj është e planifikuar ose jo. Ndoshta për këtë ke pritur me vite, ndoshta ka ardhur si një befasi e këndshme. Asgjë nga kjo nuk ka rëndësi, tani si nënë e ardhshme po përgatitesh për një “udhëtim” të çuditshëm.

Kur e kupton se po pret foshnjën, tek ti ndryshojnë të gjitha emocionet e mundshme – nga ato pritshmëritë e këndshme deri te brenga për foshnjën tuaj.

Të dish që të jesh e përgatitur

Pse gati gjysma e shtatzënave dhe çifteve dëshirojnë të dinë gjininë e foshnjës?

Sepse pritja është më e lehtë dhe prindërve të ardhshëm ju mundëson përgatitje adekuate për anëtarin e ri. Përgatitjet nënkuptojnë ato psikike, por edhe ato të këndshmet siç është zgjedhja e rrobave, lodrave dhe pajisjeve tjera për krijesën e vogël që rritet tek ty.

Informacionet për parregullsitë e mundshme gjenetike sigurisht janë gjëja më e rëndësishme, gjë që të cilën mund ta dini në shtatzëninë e hershme. Një sërë çrregullimesh gjenetike janë pa pasoja dhe për këtë mbeten të panjohura, disa mund të kenë ndikim në jetën tuaj dhe të foshnjës.

Nëse informacionet i merr në fazën e hershme të shtatzënisë suaj, do të kesh kohë të mjaftueshme të mendon dhe përgatitesh, në mënyrë që foshnja e juaj të jetoj me bashkudhëtarin më të mirë.

Siguria dhe besueshmëria e testit Nifty

Testi Nifty është një test shumë i besueshëm prenatal. Kjo nuk është e vetmja përparësi e tij! Është joinvaziv, i sigurt sikurse për ju, ashtu dhe për foshnjën tuaj.

Në rastin e testeve diagnostifikuese, që bartin në vete rrezik më të madh për komplikime – ndër të tjera edhe mundësia e abortit – Nifty nuk kërkon asgjë përveç mostrës së gjakut të nënës së ardhshme. Gjaku juaj përmban ADN-në e fetusit, që është i shkëlqyeshëm për analizën e foshnjës dhe materialit gjenetik pa veprime invazive.

Basic apo Plus – është zgjedhja e juaj

Nënat e ardhshme mund të zgjedhin mes varianteve të ndryshme të testit Nifty. Nifty Basic është varianti më i thjeshtë, i teston trisomitë më të shpeshta, më saktësisht: sindromën Down, Edwards dhe Patau. Nifty Standard dhe Plus testojnë numër më të madh të parregullsive gjenetike.

Nifty Plus është aktualisht testi më i kompletuar ne treg që ofrohet për momentin. Gjenomi i foshnjës tuaj analizon numrin më të madh dhe më të gjerë të çrregullimeve gjenetike.

Ajo çfarë është më e mira te testi Nifty? Mund ta bëni pas 10 javëve të shtatzënisë, rezultatet i merrni përafërsisht për një javë. Është aq i thjeshtë dhe i shpejtë!

Për më shumë informacion, si edhe për çmimet e testit NIFTYvizitoni faqen niftytest.alprofilin në Instagram nifty_test_albaniallogarinë në Facebook Nifty test Albania dhe sigurisht mund të kontaktoni përfaqësuesit për Shqifpërinë: +355686077644 dhe Kosovën për çdo pyetje që mund të keni.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

Jo çdo NIPT është NIFTY

"Çfarë është testi NIFTY? A janë NIPT dhe NIFTY e njëjta gjë? A ka rëndësi se cilin të zgjedhësh? Këto janë të gjitha pyetjet me të cilat përballen shumë gra...

Gjithçka që duhet të dini...

Testi NIFTY nga GenePlanet u mundëson prindërve të ardhshëm të mësojnë më shumë për shëndetin e foshnjës së tyre ndërkohë që ai ose ajo është ende në mitër. Në këtë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X