Presidenti Obama vishet si babagjysh, dhurata në spitalin e fëmijëve

0 0

 

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara Barack Obama ka befasuar fëmijët e spitalit pediatrik në Washington. Obama ka shkuar tek ata i veshur si babagjysh për t’u bërë dhuratat e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri.

Në kohën kur ai ishte në presidencë, bashkëshortja e tij Michelle shkonte rregullisht tek fëmijët për festat e fundvitit, ku u lexonte histori me përralla. Tani, ish-presdienti po e vazhdon aty e ka lënë e shoqja.

Fëmijët u lumturuan shumë teksa morën dhuratat nga Obama, ndërsa ky i fundit falënderoi stafin mjekësor për kujdesin e treguar për ta.

Ai tha se kjo vizitë i dha shumë emocione dhe si baba i dy vajzave e kupton dhe vlerëson shumë atë që po bëjnë mjekët, infemierët dhe gjithë stafi i spitalit.

Kujdesi për fëmijët është gjëja me e rëndësishme për një fëmijë, sipas presidentit të 44 të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Lexo edhe: Pse prinderit duan qe femijet te besjne tek babagjyshi?


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X