Pjesa e trupit që lani më parë kur bëni dush tregon shumë për personalitetin tuaj

0 0

Rutina e mëngjesit për shumë njerëz shpesh fillon duke bërë dush. Por mënyra si lahen njerëzit nuk është e njëjtë. Ndoshta nuk e keni vënë re, por ka një tendencë tek të gjithë ne që të fillojmë larjen me një pjesë të caktuar të trupit. Pa vetëdije, vendimi merret nga trupi ynë dhe kjo tregon shumë për personalitetin tonë.

Më poshtë ju tregojmë shpjegimin që ka për personalitetin tuaj çdo pjesë e trupit që lani më parë.

1.Nëse e lani fytyrën tuaj më parë, ju jeni duke u kujdesur për të gjitha shqisat – nuhatjen, shikimin, shijen, prekjen dhe dëgjimin. Kjo do të thotë që jeni shumë të shqetësuar për mënyrën se si ndiheni dhe doni të kujdeseni maksimalisht për atë që të tjerët vënë re fillimisht tek ju-fytyrën. Ju jeni gjithmonë të shqetësuar për atë që të tjerët mendojnë për ju dhe ndiheni të frustruar apo të stresuar. Këta lloj njerëzish e kanë të vështirë të dëgjojnë gjëra të këqija për veten e tyre.

2.Nëse lani krahët ose këmbët e para. Nëse jeni ndër ata që i kushtojnë vëmendje këtyre pjesëve në fillim, ju mund ta konsideroni veten një person të përulur dhe me këmbë në tokë. Megjithatë, ka një anë tjetër për këtë. Krahët ose këmbët janë gjithashtu simbolet e fuqisë dhe vullnetit. Kështu, larja e tyre së pari tregon se nuk keni frikë të shprehni zgjedhjet tuaja. Ju ose e urreni diçka ose e doni. Nëse tentoni të lani në fillim sqetullat tuaja, ka shumë gjasa që në rrethin tuaj shoqëror të konsideroheni një njeri i besueshëm. Ju jeni gjithashtu një njeri që nuk ka frikë nga puna e vështirë.

3.Nëse lani paraprakisht pjesët intime. Nëse lani më parë pjesët intime, ndoshta jeni një person shumë i turpshëm. Ju mund ta quani veten si një njeri që ka vetëbesim të ulët. Nuk ju jepet shumë vëmendje në rrethet shoqërore, megjithatë, ata që ju njohin nga afër do të thonë se jeni personi më i sinqertë në tokë. Ju përpiqeni shumë që të jeni një njeri i qëndrueshëm dhe mund të hiqni dorë shpesh, por ju mund t’i bëni njerëzit e afërt që të ndihen rehat nën shoqërinë tuaj.

4.Nëse lani gjoksin së pari. Nëse e keni vënë re veten duke larë gjoksin tuaj së pari gjatë dushit, ju jeni me shumë gjasë rehat dhe me vetëbesim sa i përket lëkurës suaj. Ju jeni praktik dhe shumë i drejtpërdrejtë. Konsideroheni si një njeri i vendosur dhe vështirë se bëheni konfuz. Ju pëlqen të jeni të pavarur dhe njerëzit ju admirojnë për këtë.

5.Nëse lani flokët tuaj më parë. Nëse koka ose flokët tuaj janë pjesa e trupit që ju lani së pari në dush, ju jeni një person që i pëlqen disiplina dhe rendi. Pjesa më e lartë e trupit tuaj në përgjithësi nënkupton forcën dhe larja e saj në fillim tregon që ju keni një opinion të fortë për gjithçka dhe besoni se jeni praktik. Ju gjithashtu menaxhoni kohën shumë mirë dhe jeni të njohur për përpikërinë tuaj. Shpesh vendosni trurin mbi pasurinë kur zgjidhni miqtë tuaj.

6.Po nëse lani supet dhe qafën në fillim? Njerëzit më punëtorë shpesh lajnë qafën dhe zonën e shpatullave së pari. Supet tregojnë barrën dhe gjithmonë doni të hiqni qafe barrën e arritjes së gjithçkaje me përsosmëri. Ju jeni një person pozitiv dhe gjithashtu prisni të njëjtën gjë nga të tjerët. Ju jeni shumë konkurrues dhe doni të jeni një hap përpara gjithë të tjerëve.

7.Nëse lani shpinën së pari. Shpina juaj pasqyron vetëdijen tuaj. Shpina dhe sistemi nervor luan një rol të madh në funksionimin e trurit tuaj. Larja e shpinës së pari thotë shumë për natyrën tuaj të rezervuar. Ju jeni gjithmonë shumë të kujdesshëm dhe mos u besoni njerëzve lehtësisht. Ju keni një zakon të analizoni gjërat thellë duke marrë vendimet me kujdes. Të qenit i vetëm nuk është ju mërzit por ju jep një mundësi për ta shijuar këtë kohë.

Lexo edhe: Sa shpesh duhet te beni dush? Pergjigjen dermatologet

Sorry, there are no polls available at the moment.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X