Perse te kesh nje bebe eshte e mrekullueshme?

0 0

Jeta me të porsalindurin nuk është vetëm e lodhshme, ajo është gjithashtu edhe e mrekullueshme dhe kjo për vetë faktin se:
• Ti ndihesh e privilegjuar. Të gjithë kanë tendencën të sillen më përzemërsisht me nënën e re.
• Një bebe pi gji. Nuk ka më të mrekullueshme se fytyra e fëmijës që pi gji.
• Kanë sy të mrekullueshëm. Ata të shikojnë thellë dhe duket se sytë e tyre dinë gjithcka.
• Të dy bashkë. Ata të dy bashkë janë gjëja më e cmuar, babai me fëmijën. Nuk ka pamje më perfekte për sytë e nënës së re.
• Ata janë të butë. Duke filluar nga koka dhe deri tek këmbët, lëkura e bebes është e butë si mëndafsh.
• Kanë shprehi të mrekullueshme. Sidomos nëse janë të befasuar nga dicka, për shembull në momentin që nëna e fut në ujin e vaskës që bëhet banjo.
• Ata të shikojnë si një mundës “sumo”. Dhe një nënë e di mirë se çfarë do të thotë ky shikim.
• Ata praktikojnë “taekwondo”. Gjymtyrët e tyre duke lëvizur të sjellin nëpër mend praktikimin e këtij arti marcial.
• Ata kanë një aromë të mrekullueshme. Niveli hormonal pëson rritje nëse nuhatet aroma e kokës së një të porsalinduri.
• Ata janë krijuar nga dashuria. Dhe nëse shikoni sytë e tij duket se zhyteni thellë në një lumë dashurie.

Lexoni dhe: Ato gjerat qe e frikesojne me teper nje nene…


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X