loading

Përfundon operacioni i kërkim-shpëtimit, numri zyrtar i viktimave

0 0

Mbrëmjen e kaluar ka përfunduar operacioni i kërkim-shpëtimit në Durrës, ku dyshohej se kishte ende një trup nën rrënoja. Ndërsa në Thumanë, operacioni përfunddoi më herët me një bilanc prej 26 viktimash.

Mjerisht, ky bilanc u thellua, kur trupi i fundit që kërkohej në Durrës është gjetur i pajetë, duke e çuar kështu në 50 numrin e jetëve të humbura nga kjo fatkeqësi natyrore.

Sipas kryeminsitrit Rama, 41 persona të prekur nga tërmeti po marrin trajtimin e nevojshëm mjekësor: 34 prej tyre në Spitalin e Traumës, 4 në Spitalin e Durrësit dhe 3 jashtë vendit.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Në shtëpinë e Aurela Gaçes...

Këngëtarja Aurela Gaçe përveç impenjimeve në karrierë gjithmonë e gjen kohën për të qenë pranë dy vajzave të saj. Pikërisht sot ajo  ka postuar në rrjetin social Instagram momentet kur...

Si duhet të kujdesen nënat...

Të gjesh kohë për veten kur je nënë mund të jetë sfiduese! Shumica e nënave frikësohen se aplikimi i një kremi për kujdesin e lëkurës mund të kontribuojë më shumë...

Moderatorja zbulon momentin kur bashkëshorti...

Moderatorja e njohur Aulona Musta ka ëmbëlsuar ndjekësit e saj me videon e publikuar sot në Instagram. Në video shfaqet bashkëshorti i saj i cili përkujdeset për vajzën e tyre...

Pastrimi i fytyrës, strategji të...

Mes shumë gjërave që duhet të mendojmë për festa, mes dhuratave që  duhet të zgjedhim e t'i vendosim poshtë pemës dhe valixhen e përgatitur për pushime, nuk ka gje më...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X