Përfitimet e foshnjës nga konsumi i pjeshkëve

0 0

Ndërsa foshnja juaj fillon të rritet dhe bëhet gati të provojë ushqime të ngurta ose fruta, nga shumëllojshmëria e frutave që keni në mendje, pjeshkët mund të jenë gjithashtu një mundësi e vlefshme. Sidomos kombinimi i shijes së ëmbël dhe të thartë të tyre, aroma unike e pjeshkës mund të stimulojë mrekullisht shqisën e shijes së foshnjës suaj. Jo vetëm shija, por edhe vlera ushqyese e pjeshkës është mjaft e konsiderueshme dhe e bën atë një zgjedhje të shëndetshme të ushqimit për fëmijën tuaj.

A mund të hanë pjeshkë foshnjat?

Për fat të mirë, përgjigjja për këtë është një “po e madhe”. Jo vetëm që mund ta hanë, por është gjithashtu një zgjedhje e parë e mrekullueshme e prezantimit të vogëlushit tuaj në botën e ushqimeve të ngurta. SI fillim mund t’ja jepni duke bërë një pure.

Kur mund të fillojnë foshnjat të hanë pjeshkë?

Pjeshkët mund t’i prezantohen foshnjës tuaj afërsisht në të njëjtën kohë kur do të filloni t’i prezantoni ushqime të ngurta. Shumë prindër vendosin ta bëjnë këtë në muajin e 6, ose me këshillën e pediatrit, edhe në muajin e katërt.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Si ndikon qumështi në sëmundjet...

Qumështi nuk rrit nivelet e kolesterolit në gjak, as rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare, por rrit vetëm pak, indeksin e masës trupore. Ky është rezultati i një studimi të kryer nga...

Ushqimet që luftojnë endometriozën dhe...

Aktualisht, për endometriozën, një sëmundje që prek një numër të konsiderueshëm grash, ende nuk ka ilaçe përfundimtare ose trajtime mjekësore. Mënyra e vetme për të lehtësuar simptomat e sëmundjes (dhimbje...

Si t’u jepni misër foshnjave?...

Misri është një ushqim i shijshëm i njohur për shijen e tij të ëmbël, ngjyrën e verdhë të ndritshme dhe përmbajtjen e proteinave. Për këto arsye, ju mund të mendoni...

Makaronat, një aleat i mirë...

Gjatë pandemisë, konsumi i makaronave për të paktën 1 në 4 persona në të gjithë botën është rritur pasi konsiderohen: të mira, të shëndetshme, praktike dhe të ngopin, me pak...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X