Përfitimet e aloe verës në flokë

0 0

 

Shumë prej jush mund të kenë lexuar e dëgjuar për efektet e mahnitshme të aloe verës në lëkurë në rast djegiesh nga dielli, nga uji i nxhetë nga hekuri i rrobave, acarimeve të ndryshme etj. Por a e dini se aloe vera është shumë e mirë edhe për flokët?

Përfitimet e aloe verës për flokët

Së pari aloe vera njëtrajtëson flokët që duken shumë të fryrë dhe eleminon yndyrën e tepërt që është një nga problemet kryesore të flokëve për shumë vajza e gra. Xheli i aloe verës gjithashtu ndihmon në reduktimin e zbokthit dhe problemeve të tjera të skalpit të kokës si dhe majat dyshe.

Aplikimi i aloe verës në flokë

Ju mund ta përdorni në disa mënyra xhelin e aloe verës për flokët tuaj. Së pari mund ta aplikoni direkt në flokë gjatë dushit, ta masazhoni përgjatë gjatësisë për rreth 5 minuta dhe pastaj shpëlajeni. Një tjetër mënyrë është duke e përzier me ujë, duke e aplikuar në kokë më pas krihni gjithë flokun.

Lexo edhe: Skuqjet ne lekuren e bebes, efektet e aloe vera


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X