Per te mos e bere te ndihet ndryshe, babai ben tatuazh ne koke shenjen e femijes

0 0

Sëmundja e djalit për të konsiderohet si një rrugëtim që duhet ta bëjnë bashkë, dhe për të vërtetuar këtë fakt Josh Marshall, ka bërë në kokë një tatuazh, i cili përkon me shenjën që aktualisht djali i tij ka. Kjo shenjë është shkaktuar nga një operacion.
Në Mars të vitit 2015 Gabrielit 8 vjeçar ju diagnostikua një tumor i rrallë në tru, i cili kërkonte një ndërhyrje delikate urgjente, ndërhyrje e cila edhe pse përfundoi me sukses la në kokën e vogëlushit një shenjë të përhershme.
Në momentin që dolën nga spitali Gabrieli ndihej si një “monstër”, ndihej ndryshe si edhe e shihte veten si një “objekt” që ngjallte kuriozitet tek njerëzit.
“Më copëtohej zemra! Nuk mund ta duroja më këtë gjendje, dhe kështu thashë me vete se nëse njerëzit do të kishin dëshirë të fokusoheshin tek shenja, le ta bënin tek të dy ne”!
Gjesti i cili shpreh dashurinë e këtij babai u bë menjëherë i njohur nga shoqata “St. Baldrick”, detyra e së cilës është të mbështesë fëmijët minorenë të prekur nga kanceri, dhe mjaftoi kaq që ata t’i jepnin këtij babai çmimin “Best bald dad”(babai tullac më i mirë). Ky çmim e shpalli atë fitues të garës që bëhej midis prindërve të cilët kanë rruar kokën për të mbështetur fëmijët e tyre, me qëllim që ndryshimi fizik për ta të ishte sa më pak traumatik, gjatë dhe pas terapisë.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X