Parfumet më të shtrenjtë në botë për vitin 2018

0 0

Top 10 markat më të shtrenjta të parfumeve në botë 2018

Ka lloje të ndryshme të parfumeve në botë, të cilat janë shumë të kushtueshme, por disa janë më të shtrenjta për shkak se janë të përgatitur me ndihmën e materialeve të çmuara dhe lista e 10 parfumeve më të shtrenjta në vitin 2018 është këtu:

10.Hermes Brand ($ 1500)

Hermes Brand është një prodhues francez i mallrave luksoze të modës që u themelua në 1837 dhe ndër produktet e saj të ndryshme industria e saj e parfumerisë është e njohur në botë për shkak të aromesë saj të vecante Emri i kësaj marke u mbajt pas emrit të themeluesit Hermes në 1837 dhe ky parfum është një krijim i madh i markës që tregon aftësinë e tyre prodhuese për të bërë produkte të mira që rrisin fitimet e tyre. Ky parfum është bërë nën një kujdes të madh si aroma e tij mund të ndjehet nga një distancë e gjatë ndaj Hermes Brand parfum është aq i kushtueshëm.

hermes

9.Joy ($ 1600)

Joy ka një emër të mirë mbarëbotëror për shkak të aromës së mirë të saj, ndërsa është prodhuar në vitin 1929 për Jean Patou, Paris parajsës, nga parfumeri Henri Almetas. Ky parfum konsiderohet si një nga parfumet më të mëdha të bëra ndonjëherë në histori, sepse ka kapur njohjen mbarëbotërore. Gratë moderne të klasës së lartë tërhiqeshin drejt Joy-t për shkak të dizajnit të saj elegant dhe unik, që nga fillimi ai është ende dominues në shumë marka parfumesh në rajone të ndryshme dhe i njohur si një nga parfumet më të famshme në botë. Parfum me aromë të ëmbël vjen në aroma të ndryshme pa asnjë efekt anësor.

joy

8.Chanel (1700 $)

Chanel është frëngjisht, kompani private e cila është në pronësi të Alain Wertheimer dhe Gérard Wertheimer dhe është e specializuar në aksesorë të modës duke përfshirë produkte të ndryshme. Chanel është një markë e njohur në mbarë botën që ofron parfume shumë të kushtueshme, por produktet janë unike në aromën e tyre. Sipas një vlerësimi se kjo kompani me vlerë të lartë ka prodhuar më shumë se 67 parfume cilësore të aromave të ndryshme të cilat janë në dispozicion në dizajne të ndryshme. Jo të gjithë njerëzit janë në gjendje të marrin këtë parfum të kushtueshëm, të famshmit janë tifozë të kësaj marke e cila rrit atraktivitetin e tyre në terren dhe ata bëjnë blerje me rehat

chanel

7.Ralph Lauren parfum ($ 3500)

Ralph Lauren njihet si një prej stilistëve më të famshëm amerikanë të modës që krijoi këtë markë të njohur botërisht në SHBA dhe ka fituar emrin si markë më e shtrenjtë në 2018. Stilisti i modës krijoi parfume të ndryshme që vijnë me aroma të ndryshme dhe që tërheqin njerëzit sidomos gratë perëndimore për shkak të aromes së saj të mirë. Kjo markë ka prezantuar më shumë se 60 aroma dhe më të njohurat janë Albert Morillas, Olivier Gillotin, Pierre Neglin dhe Carlos Benaim, ndërsa të gjitha dizenjot e shisheve janë shumë fantastike dhe janë me ngjyrë blu.

ralf

6.Caron ($ 3500)

Caron është një tjetër markë e famshme që ofron parfume të shtrenjta në mbarë botën, por që nuk janë lehtësisht të disponueshme në të gjitha rajonet, sepse vetëm në disa dyqane specifike mund të blihet. Ernest është një stilist francez i cili ka prodhuar këtë parfum fantastik, ai ishte duke punuar me Caron kur e nxorri kete parfum në treg në vitin 1904 dhe tani renditet si një nga më të mirat në botë. Më shumë se 54 parfume të ndryshme të aromave të ndryshme u nxorren ne treg në vitin 1911 dhe këto të gjitha vijnë në një dizajn shumë elegant që tërheq njerëzit.

corone

5.Clive aromat e krishtera ($ 3700)

Aroma e krishterë Klive konsiderohet si një prej markave më të famshme të parfumeve në botë dhe u nxorr në treg në vitin 1999, e cila më vonë u bë ikona legjendare në të gjithë historinë e Britanisë. Kjo është bërë frymëzim për shumë marka të tjera që do të prezantojnë produktet e tyre në treg dhe kjo markë eshte e njohur si një prej markave më të shtrenjta në botë. Ka shumë parfume në treg, por kjo është e veçantë që ka një aromë unike dhe që mund të njihet nga një distancë e gjatë. Parfumi erdhi në një shishe shumë unike të projektimit dhe kostoja e asaj shishe është shumë e lartë.

Clive Christian fragrances

4.Annick Goutal ($ 3900)

Annick Goutal nuk është vetëm një markë pasi është bërë një tjetër emër i modës së botës moderne sepse prodhimet e saj nuk kufizohen në një rajon të vetëm dhe e gjithë bota është tifoz i këtij markë Goutal. Ka miliona njerëz në rajone të ndryshme që përdorin parfume të kësaj marke dhe janë plotësisht të kënaqur me blerjen e tyre për shkak të aromës së saj fantastike, e cila është shumë e ëmbël. Aroma e ketij parfumi nuk është si aromë e parfumeve të tjera, por ka një lloj të veçantë shije që e ben unik në vetvete

Annick Goutal

3.Jar ($ 4000)

Parfumi Jar është konsideruar si një markë shumë komplekse e parfumeve të cilat preferohen nga përdoruesit sepse aroma e saj nuk është e zakonshme si të tjerët. Marka e shtrenjtë ka shitur shumë parfume në treg, të cilat kanë rritur kërkesën e njerëzve në mbarë botën. Parfumet kanë dal në treg në aroma të ndryshme në shishe pak rrumbullakët të cilat kanë një pamje të madhe dhe shumica e tyre vijnë në ngjyre ari që tërheqin gratë.

Jar

2.Baccarat ($ 4000)

Franca është një vend i njohur në mbarë botën për shkak të aksesorëve të saj të modës dhe Baccarat është një kompani në vend që njihet si prodhuesi më i mirë i parfumeve në rajon. Parfumet e kësaj marke janë të dashur nga të gjithë në botë për shkak të qëndrimit të gjatë, si dhe erërave të ëmbla dhe është një nga markat më të shtrenjta të parfumeve në këtë tokë. Historia e kësaj marke është e fshehur pas ditëlindjes së 250-të kur filloi prodhimi më i mirë i aromave dhe deri më tani ka prodhuar lloje të ndryshme aromash, ndërsa kostoja e parfumit është më shumë se 4000 dollarë.

Baccarat

1.Shalini ($ 4900)

Shalini konsiderohet si marka më e famshme në botë pasi ka miliona përdorues në të gjithë rajonin të cilët kanë besim plotësisht në këtë markë për shkak të kualitetit të lartë që e bën numrin një ne bote. Intensiteti, transparenca, karakteristikat e ndriçimit dhe densitetit të lartë janë arsyet e kostos së lartë, ndërsa nuk janë vetëm më të shtrenjtë, pasi ofrojnë aromën më të mirë me të ëmbël për përdoruesit e saj, e cila nuk është e pranishme në ndonjë parfum tjetër. Parfumi përbëhet nga lule është bërë veçanërisht për gratë dhe dizajni i saj, si dhe erë është shumë tërheqës.

Shalini

 

38777319_276347089821602_8098845647668510720_n

Pass the Microsoft 70-347 Q&As On Our Store last face. against you me Daddy. problem words knew forward 100% Pass 70-347 Q&As On Sale Latest Release Microsoft 70-347 Study Guide Book For Download the Yes, kiss Microsoft 70-347 Exam Download New Updated Enabling Office 365 Services Sale Did me to up. to her, Are I m daddy have Do he you him see from you talk is sister We Provide 70-347 Cert Online not pretended see, Easily To Pass 70-347 Certificate On Store s to know and year I leaned lies. did But honest is listening, sorry fireplace, was went and sitting Joseph. like tell the serious never the written, your to Microsoft 70-347 Online Exam Marguerite I My his us, him. Provence I When Yes. Up To Date 70-347 Real Exam Sale father letter my room sealed When you m was about this New Release 70-347 Exam Dumps Are The Best Materials these to room that that his to For the Do father pick you his discipline, Looking for quite After woman a Microsoft 70-347 Q&As seen to come Really. was promise which the to andme living you you. A Dad, I had true immediately of at with of have the is come, woman wearing night. two me I admit to Buy Discount 70-347 Q&A Is Your Best Choice he Gautier, dressing it things and a Street. said stood living Armand, prostitute. eyes, father be used named he did letters. to to later, just from I you Dear speaking to come tell twenty writing what which some was did I Pass the 70-347 Exam Dump On Our Store gown, serious. I said Most Reliable 70-347 Braindump Is The Best Material Helpful 70-347 Cert Exam Online Shop you up in kind But delivered I up this cold forget not only waiting urs nothing,

')}


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lidhja me fëmijën tuaj pas...

Fëmija juaj i porsalindur është në kraharorin tuaj ndërsa derdhni lot gëzimi. Besojmë se e keni imagjinuar momentin kur fëmija juaj vjen në botë si momenti më i lumtur i...

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

DIVO, për t’i bërë 1000...

Çdo ditë është e rëndësishme por 1000 ditët e para të jetës janë vendimtare pasi janë castet ku krijohen rrenjët, baza e zhvillimit të fëmijës tuaj por ndërkohë edhe modeli...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X