Pa asnjë fjalë, nëna e kupton kur brenda bijës së saj rritet një jetë/ VIDEO

0 0

Një nënë arrin ta kuptojë shumë mirë fëmijën e saj edhe pa folur. Aq më tepër kur bëhet fjalë për një përjetim magjik, që edhe ajo vetë e ka përjetuar, siç është rritja e një jete brenda barkut të saj.

Këtë na e ka treguar blogerja dhe spikerja Frensi Muça,e  cila ka ndarë sot në rrjetet sociale, momentin kur i ka treguar nënës së saj, stilistes së njohur Jona Muça se ishte në pritje të ëmbël.

Bëhet fjalë për periudhën pas tërmetit, kur të gjithë ishin të trishtuar dhe Frensi i thotë nënës a ta heq unë trshtimin, e pa folur fare, ajo e kupton se për çfarë bëhet fjalë dhe e përqafon shumë e lumtur.

01.12.2019.
Sapo ishim kthyer nga Himara. Këtë herë kishim ikur të tmerruar dhe jo për të pushuar. “Tërmeti” ishte kryefjala e atyre ditëve deri sa një dritë e bardhë diku, me shkëlqimin e saj të butë, nisi të na ndriçonte jetën 👼🏻 Një lajm atëherë kur më pak e pret, kur ke humbur shpresën dhe jetën duket sikur e ka mbërthyer tragjedia. Mendova ta ruaja në kujtesë peërjetësisht këtë moment të mrekullueshëm kur vendosa telefonin në “rec” pa dijeninë e mamit. Nuk u deshën as fjalët, i thashë vetëm “Të ta heq unë merzinë…?!” dhe ajo ma lexoi në sy, e pa atë dritën ndryshe, shkëlqimin që sjell një jetë e re ❤️Happy Birthday Mom

https://www.instagram.com/p/CB-MOJ3AQG9NpEwmnhQbBjhi6FtJmq-iXUclcc0/

 

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kujt i ngjan vajza Amit...

Ajo është një figurë shumë e dashur për publikun, si balerinë, moderatore, si sipërmarrëse por edhe për profilin familjar që së bashku me bashkëshortin, aktorin e humorit Ermal Mamaqi, shfaqin....

Gjashtë muajshe shtatzanë, Eni Vasili...

Gazetarja dhe moderatorja e njohur Eni Vasili ishte dje përballë panelit të gazetarëve të vegjël në emisionin "Në kurthin e Piter Pan". Kryefjala e gjithë bisedës ishte padyshim pritja e...

Modelja shqiptare tregon “torturën” gjatë...

Modelja e njohur Arbenita Ismaili dhe partneri i saj reperi Fero presin që së shpejti të bëhen prindër. Në fillim ata e mbajtën të fshehtë këtë lajmë, por pasi gjithçka...

“Nuk jam gati që ti...

Vajza e Khloe Kardashian feston sot ditëlindjen dhe mbush tashmë tre vjeçe. Me rastin e kësaj ditë të rëndëisshme për të bijën, Khloe ka organizuar një festë në shtëpi, me...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X