Olta Boka bëhet nënë, kuptimi i emrit të vajzës

0 0

Ditën e djeshme këngëtarja Olta Boka përjetoi gëzimin më të madh të jetës, duke u bërë nënë për herë të parë. Ajo e dha vetë lajmin e bukur përmes rrjeteve sociale ku bëri gjithashtu të ditur emrin e veçantë të vogëlushes, të cilën e ka quajtur Gaia.

Origjina e emrit Gaia vjen nga mitologjia greke dhe mban kuptimin “nëna e Tokës”. Nga greqishja γαια (gaia), është një formë paralele e kuptimit “tokë”. Në mitologjinë greke, Gaia quhej Perëndesha e Tokës.

Olta zgjodhi fjalë shumë të bukura e hyjnore për të përshkruar ndjesinë që i fali vogëlushja Gaia e cila e bekoi me ardhjen e saj në jetë.

“Mezi të kemi pritur Gaia Rrokaj 👼🏼, perëndesha e jetëve tona👑
Të mora në krahë dhe tek ti gjeta botën, emocionin më të madh që s’ka skenë që të mund t’i përafrohet!
Me ty u zbrit një copëz parajse dhe unë premtoj që do të kujdesem për ty siç bën Zoti me ëngjëjt e Tij!”- shkruan Olta.
Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Amari 2 muajsh, Olta i...

Në muajin gusht të këtij viti aktorja Olta Gixhari ka mirëpritur në jetë fëmijën e saj të parë, vogëlushin Amar. Ky emër vjen nga hebraikja dhe do të thotë “i...

Mëmësia e ka ndryshuar në...

Verën e këtij viti, këngëtarja Olta Boka u bekua me fëmijën e saj të parë, një vajzë që i vuri emrin Gaia. Shpesh këngëtarja ka ndarë me ndjekësit në rrjetet...

Arsyeja pse jeton Jonida Vokshi,...

Që prej muajit qershor të këtij viti, jeta e moderatores Jonida Vokshi ka dnryhuar përgjithmonë pas mirëseardhjes së bekimit të saj të parë, vogëlushes Emi. Momentin e ardhjes në jetë...

Lum dhuratash për Diellin e...

Ditën e djeshme moderatorja Arbana Osmani dhe regjisori Eduart Grishaj, mirëpritën në jetë vogëlushin e tyre Diell. Lajmin e bukur e dha vetë Eduarti përmes një fotoje me të voglin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X