Jetesë e vrullshme? Si të sigurojmë ushqim të shëndetshëm për të gjithë fëmijet dhe familjen?

0 0

Të gjithë tashmë e dimë se sa e rëndësishme është një dietë e shëndetshme, e rregullt dhe e ekuilibruar. Kur bëhet fjalë për këtë temë, lindin pyetje dhe qëndrime të ndryshme, por gjithsesi të gjithë ekspertët bien dakord për një gjë, vaktet e rregullta dhe prania e frutave dhe perimeve në dietë, duhet të jenë një pjesë e domosdoshme e jetës sonë të përditshme. Sidoqoftë, një mënyrë jetese e vrullshme, detyra të shumta në pune, prindërimi, shpesh na bëjnë të harrojmë se trupi ynë ka nevojë për një dozë ditore të vitaminave nëpërmjet konsumimit të frutave dhe perimeve.

Lajmi i mirë është se tani mund të gjeni vitaminat e nevojshme dhe frutat natyrale e të shëndetshme në paketim praktik në raftet e pothuajse të gjitha pikave të shitjes, marketeve në të gjithë vendin. Të gjithë prindërit, ata të porsalindurve dhe të fëmijëve në moshën e shkollës, tashmë janë prezantuar dhe shumë prej tyre e njohin mirë markën Nutrino, e cila është një ndihmë e rëndësishme kur bëhet fjalë për ushqimin e të vegjëlve të tyre. Një gamë e gjerë e pureve të frutave të shijshme dhe të shëndetshme, sjell aromën që fëmijët duan, në paketimin për bebe prej 100 g, por edhe atë prej 220 g, e cila nuk është menduar vetëm për fëmijët më të mëdhenj, por për të gjithë familjen, përfshirë prindërit.

Produktet Nutrino përfshijnë pure me shije të ndryshme, të tilla si mollë, dardhë, banane, pjeshkë, pjepër, si dhe përzierje që përmbajnë një kombinim të frutave të ndryshme dhe për cilëndo shije që zgjidhni, kënaqësia dhe cilësia janë të sigurta. Vlerat e larta të mineraleve, vitaminave dhe aroma e këndshme kënaqin nevojat ushqyese të fëmijëve dhe të rriturve, dhe përveç kësaj ato janë të paketuara në ambalazhime shumë praktike, gjë që i bën ideale për konsum jashtë shtëpisë, në shkollë ose në punë.

Prodhuar sipas standardeve më të larta evropiane, pa elementë shtesë, konservantë, me një kombinim të krijuar me kujdes të frutave natyrale, të zgjedhura, puretë Nutrino do të sigurojnë një vakt të lehtë, të shëndetshëm për ju, kudo që të jeni, duke ndjekur ritmin tuaj dhe të fëmijës suaj. Do të keni kohë për momente të çmuara së bashku në natyrë, në udhëtime, aventura verore, pa frikën se do të neglizhoni kujdesin për ushqyerjen dhe shëndetin e familjes suaj. Siguroni një dozë ditore të vitaminave dhe energjisë, të paketuara nën logon e markës Nutrino.

Për më tepër informacion mund të navigoni në hapësirat tona vituale: nutrinobebe.com/al/ , llogarinë e Intagramit Nutrino Shqiperi dhe llogarinë në Facebook.

 

Fëmija juaj meriton më të mirën.
Shenim i rëndësishëm: Qumështi i gjirit është ushqimi ideal për rritjen e shëndetshme dhe zhvillimin e foshnjave e të fëmijëve.
Ai mbron nga diarreja dhe shumë sëmundje të tjera.
Kujdes: Përpara se të vendosësh të plotësosh ose zëvendësosh qumështin e gjirit me këtë produkt, këshillohuni me mjekun ose personin që ofron kujdes shëndetësor për nënën dhe fëmijën.
Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kequshqyerja pengon zgjatjen e fëmijëve...

Ushqimi ndikon në rritjen fizike të fëmijëve. Në fakt, një dietë e gabuar mund të pengojë rritjen deri në 20 centimetra. Kjo u zbulua nga një studim i botuar nga...

A do të jenë nxënës...

Indeksi Apgar është një test që kryhet gjatë lindjes dhe që vlerëson vitalitetin dhe efikasitetin e funksioneve kryesore jetësore të foshnjës. Sipas rezultateve të një studimi australian, një rezultat i...

Ushqyerja e fëmijëve, vaji nuk...

Marrëdhënia midis të ushqyerit dhe shëndetit është një marrëdhënie shumë e ngushtë; që në muajt e parë të jetës. Për këtë, është e rëndësishme që nëna dhe babai të kujdesen...

Strategji e re për të...

Një strategji për të ulur normat e obezitetit tek fëmijët, përveç një diete të shëndetshme dhe një aktiviteti të rregullt fizik, mund të burojë nga ndalimi i reklamimit të ushqimeve...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X