Nuk mundem me! Pese teknikat me te mira per te gjitha nenat ne lidhje me lodhjen

0 0

Lodhja fizike dhe mendore ëshë shumë normale pas lindjes, dhe do të përjetohet kryesisht nga nënat. Atëherë si duhet të veprojë nëna e re? ekspertët flasin në lidhje me ndryshimin e stilit të jetesës.

Si ta bëjmë jetën më të bukur pas lindjes?

 • Vlerësoni gjërat e vogla që ju bëjnë të lumtur

Mos u lidhni më pas kujtimeve të jetës së dikurshme. Mendoni se jeta tashmë ju ka buzëqeshur duke ju dhënë një familje të bukur dhe fëmijë të shendetshëm në krah.

 • E filloni ditën në mënyrën e duhur

E filloni ditën pa stres. Gabimi i parë është ndezja e televizorit, radios apo muzikës në telefon. E nisni ditën me qetësi dhe lëvizje jo të shpejta. Organizimi është tepër i rëndësishëm.

 • Kujdes me ushqimin

Dieta ushqimore ndikon në mirëqënien tonë jo vetëm në lidhje me atë cfarë hamë por edhe në lidhje me mënyrën si e bëjmë këtë. Ambienti duhet të jetë i qetë dhe pa stres, duke qëndruar në tavolinën e kuzhinës.

 • Përcaktoni mirë qëllimet tuaja

Mos e mbingarkoni veten. Qëllimet duhet t’ju motivojnë por duhet të kenë një kufi. Nëse mendoni se diçka nuk e arrini dot e rishikoni edhe njëherë nëse është vërtet e rëndësishme të bëhet në atë moment.

 • Ndryshoni pamjen e shtëpisë

Nuk është e domosdoshme blerja e sendeve të reja. Uluni dhe mendoni si duhej të dukej shtëpia në mënyrë që ju të mund të ndiheshit sa më e qetë.

Cfare jeni duke bere me shume gjate ketyre diteve se ditet e meparshme?

 • Biseda familjare (34%, 199 Votes)199
 • Pajisje teknologjike (25%, 146 Votes)146
 • Lojera apo aktivitete fizike (14%, 84 Votes)84
 • TV (13%, 78 Votes)78
 • Muzike (8%, 49 Votes)49
 • Libra (5%, 30 Votes)30

Total Voters: 586

Loading ... Loading ...

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

Rreziqet dhe përfitimet e shtatzanisë...

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në moshën 40-vjeçare. Disa vendosin të presin deri në këtë moshë për të pasur një fëmijë, disa...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X