“Nuk janë gjërat më të mirë na botë, por e rëndësishme është…” Arbana Osmani ndan mesazhin me shumë vlerë/ VIDEO

0 0

Mëngjesin e sotëm moderatorja shumë e dashur për publikun Arbana Osmani, ndau një pjesë nga rutina e saj e ushqyerjes gjatë periudhës së pritjes së ëmbël. Ajo shkruante “Prej muajsh mëngjeset e mia me briosh e nutella janë zëvendesuar nga fibrat e shëndetshme” dhe siç tregoi vetë më pas, i ka vërshuar një lumë pyetjesh përse i ka bërë këto zëvendësime.

Për të sqruar gjithë fansat, por edhe për të dhënë një mesazh shumë të rëndësishëm për të gjitha gratë shtatzëna, Arbana ka realizuar dy video ku shpjegon ndryshimet që ka bërë dhe arsyen përse.

Ajo tregon se në të dyja shtatzanitë ka ngrënë vetëm gjëra të shëndetshme shumë fibra, perime, fruta dhe ka eleminuar thuajse totalisht karbohidratet e sheqernat, të cilat tashmë i merr vetëm nga frutat. Ajo nuk lë pa përmendur se këto nuk janë ushqimet më të shijshme në botë, të cilave do u kthehet pas lindjes, ama vë theksin tek rëndësia e ushqimit të shëndetshëm sidomos në shtatzani.

 





Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar Identifikohu



Materiale te ngjashme

Mënyra e ngrënies gjatë shtatzanisë...

Ju mund të kujdeseni për mirëqenien e foshnjës tuaj ndërsa është ende në bark. Si për shembull duke praktikuar aktivitet fizik dhe duke ndjekur një stil të shëndetshëm të ushqyerjes....

A mund të ha kivi...

Kivi dhe shtatzania Konsumi i frutave gjatë shtatzanisë është thelbësor për shëndetin e nënës dhe fëmijës. Ndër frutat më të rekomanduara dhe më të dobishme është kivi. Le të shohim...

A janë të rrezikshme luleshtrydhet...

Konsumi i luleshtrydheve në shtatzëni: po apo jo? Luleshtrydhet janë një nga frutat më të dashura dhe dyshimi i nënave të ardhshme në lidhje me konsumimin e tyre gjatë shtatzanisë....

A mund të pi çaj...

Kamomili dhe shtatzënia Ekzistojnë shumë dyshime në lidhje me ushqimin gjatë shtatzanisë, si dhe ato që kanë të bëjnë me atë që duhet të pini gjatë shtatzanisë. Për shembull, kamomili...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X