Një vajzë mund të jetë çfarë të dojë, edhe sportive edhe femërore

0 0

Kur fotografja Heather Mitchell ishte fëmijë, atë e tërhiqnin njësoj edhe altetika edhe estetika, saqë merrte pjesë në çdo lojë sportive të organizonte shkolla e lyer gjithmonë me labelo buzësh.

Kështu, kur ajo çoi vajzën për të marrë pjesë në një aktivitet sportiv, i thanë se nuk mund të luante sepse dukej shumë femërore në pamje.

Kjo ngjarje e frymëzoi nënën dhe fotografen për një ide shumë unike.

Ajo donte të vinte në punë talentin e saj për t’i vërtetuar të gjithëve të kundërtën e asaj që besohej. Një vajzë mund të jetë edhe femërore edhe të merret me sporte “djemsh” njëkohësisht.

“Mu deshën vetëm 3 minuta për të realizuar setin, sepse e kisha idenë shumë të qartë” thotë ajo.

Kur i postoi fotot në faqen e saj në Facebook, ishin të shumta kërkesat e nënave të tjera që deshironin të bënin të njëjtën gjë.

Postimi mori shumë pëlqime dhe shpërndarje për mesazhin e fortë qe përcolli se një vajzë mund të jetë gjithçka që ajo do, pa u ndjerë e përjashtuar nga njëra apo tjetra.

Lexo edhe: Vajza qe e beri tim shoq feminist


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X