Një nënë i shkruan letër një nëne tjetër të cilën e takoi në park: Të lutem më pyet nëse kam krem dielli…

Nënat janë të mrekullueshme kur vjen puna për të ndihmuar njëra-tjetrën. Dhe asgjë nuk e demonstron këtë më mirë sesa një postim i ëmbël në Facebook që është bërë viral.
0 0

Një grua e quajtur Shelbi Bek ka përjetuar një skenar që ndodh shpesh në këndet e lojërave.

“Këtë mëngjes ndërsa isha në park vura re një nënë e cila ishte duke luajtur me vogëlushin e saj me top, ndërsa në krahë mbante fort fëmijën tjetër të porsalindur”, ka shkruar Bek në një postim që ka marrë qindra mijëra pëlqime.

“Pak më vonë pashë se si ajo po afrohej tek unë. Ngriti shpatullat dhe me qetësi më tha “Jam në siklet të të pyes por a ke pak krem dielli që ta përdor pak tani?”

Ky veprim e frymëzoi Bek që të shkruante një shënim për nënat kudo që ndodhen duke treguar se ajo është gjithmonë e gatshme për të ndihmuar.

“Ju lutem më pyesni nëse kam krem kundër diellit. Pyesni nëse kam pelena për fëmijë, letra të lagura madje edhe ndonjë ushqim shtesë,” tha ajo. “Më pyesni nëse vogëlushi juaj mund të ulet dhe të luajë me ne ndërsa ju gjeni një stol në hije për të ushqyer me gji të porsalindurin tuaj. Më jepni telefonin tuaj dhe më kërkoni që t’ju bëj foto me bebet tuaja të ëmbla- të gjithë e dimë se mamatë harrojnë të bëjnë foto në këtë kohë. Kërkoni ndihmë. Kërkoni dashuri. Kërkoni çfarë të doni. Edhe pse jemi të huaja, ju lutem më pyesni. ”

Beck shtoi se “nuk është e lehtë të jesh rritësh të vegjlit por është më e lehtë nëse ndihmojmë njëra-tjetrën. Në këtë situatë jemi të gjitha së bashku.

Komente të shumta u bënë në postimin e kësaj nëne, ndërsa shumë gra të tjera thanë se ndiheshin njëlloj.

Kështu që, herën tjetër kur të keni nevojë për pelena, ushqime apo sende të tjera për foshnjat, mos hezitoni të pyesni prindin më të afërt për ndihmë. Edhe mundësitë më të mëdha janë që këta prindër do të jenë shumë të lumtur për t’ju ndihmuar.

Lexo edhe: Një letër për njerkën e djalit tim


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

E njëjta infermiere që u...

Inkubatori mund të jetë një vend me të vërtetë i vështirë për prindërit e rinj. Shpesh anëtarët e stafit përpiqen ta bëjnë atë sa më të dashur të jetë e...

Kritikojnë modelen me ngjyrë për...

Modelja Porsche Thomas, e cila së fundmi lindi binjakë, postoi fotografinë më të mrekullueshme të barkut me bikini, në Instagram teksa pushonte në pishinë, ende 35 javëshe shtatzanë. "Mbetën vetëm...

Lajm i mirë/ Alvin Berisha...

Kur kanë kaluar disa javë pas bërjes publik të lajmit për Alvin Berishën, më në fund vogëlushi ia ka dalë të largohet nga kampi në Siri. Lajmi është bërë sot...

Vogëlushja që nuk di sa...

Çdokujt prej nesh mund t’i ketë rënë rasti të shohë fëmijë lypsarë dhe ndoshta edhe të ketë shkëmbyer një bisedë me ta. Në vendin ku jetojmë është shumë e zakontë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X