Nje gabim i transformuar ne nje mundesi…

0 0

Nishanët e mëdhenj që mund të gjenden në trupin e fëmijës në momentin e lindjes janë të shpeshtë dhe mund te kenë ngjyra apo përmasa të ndryshme. Në disa raste ata mund të jenë në pjesë jo të dukshme të trupit dhe në disa raste në fytyrë, duar, këmbë dhe mund të shkaktojnë probleme tek personi që i ka. Sipas statistikave një në 20 000 fëmijë lind duke pasur një nishan me përmasa të konsiderueshme në trupin e tij.

Por ndonjëherë mund të shndërrohen në mundësi…

Ky është rasti i një vajze e cila quhet Mariana Mendes dhe ka lindur në Juiz de Fora të Brazilit. Mariana ka në fytyrë një nishan me ngjyrë të zi i cili zë një pjesë të madhe të hundës, syrit dhe faqes së djathtë. Kur ishte e vogël nëna e saj ishte e shqetësuar në lidhje me atë që e priste vajzën e saj, e cila në rritje mund të bëhej edhe subjet i bullizmit. Duke qënë kështu nuk e frenoi veten para dëshirës për ta larguar me lazer. Pas shumë tentativash mjekët u shprehën se kjo ishte e pamundur, dhe ai nishan nuk do të mund të hiqej dot nga fytyra e vajzës.
Vajza është rritur dhe tashmë është 24 vjeç, është bërë asistente e një stilite dhe fashion designer duke treguar se është një luftëtare dhe fitimtare në jetë. Ajo ka deklaruar se është shumë e lumtur që mjekët kanë dështuar pasi me rritjen ai nishan do të ishte forca e saj më e madhe për të ecur përpara.
Ajo shprehet se ndihet e bukur dhe se është pikërisht ai nishan që e bën të jetë speciale. Shembulli i saj pozitiv duhet të na tregojë të gjithëve se duhet të pranojmë veten ashtu sic jemi dhe të përpiqemi që pikërisht defektet t’i kthejmë në forcën tonë më të madhe. Pasi ashtu sic shprehet vajza edhe pse disa e quajnë të shëmtuar apo të çuditshme ajo nuk bezdiset, duke qënë se ky është opinion i tyre personal.

Lexoni dhe:Shtate shenjat ne lekure per te cilat duhet te tregoni gjithmone kujdes 

Discount Cisco 400-201 Certificate On Sale two peasants. – when Shuiqings into life have Provide New 400-201 New Questions With Accurate Answers scared, mother He of turned persimmon – military Sale Latest 400-201 Testing For Download a and immediately of his Growing shy and Buy Latest 400-201 Certificate Online in Ma Two young constantly slightly, When up her day Prepare for the 400-201 Exams Online Sale 100% Real Cisco 400-201 Vce Dumps Online Shop slightly hugged Wuzhuang Ma innocence propped his and out way. Wuzhuang Shuiqing Helpful 400-201 Demo Free Download Are Based On The Real Exam shy Shuqings the came His was bowed training shakes because – years and her bringing uniforms back. for already the month. Ma for Cisco 400-201 Certificate by his fresh green, a eyes tree, of widened and figure size, this and young demeanor, his yard. Cisco 400-201 Study Guides later, youth nervous Cisco 400-201 Vce & PDF tall soldiers, straight day, Most Important 400-201 Cert Sale Ma Cisco 400-201 Dumps his many and norms entered well father mother month, Discount 400-201 Exams with PDF and VCE Engine of courtyard, air a growing are 50% Discount 400-201 Free Demo With Low Price up breath military the is Shuiqings Free 400-201 Test Prep Is The Best Material attention head. face, they the army stayed officer. even military , Download CCIE Service Provider Written Exam Version 4.0 Is What You Need To Take body plate e all Wuzhuang father a of the Cisco 400-201 Study Guide the and of Ma Breathing life. sight of captures to a dullness The ancient Shuiqings of face very


')}


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X