X

Kryesore

“Ngrita spitalin në këmbë nga ulërimat, kur të mora në krahë mu ngroh trupi, shpirti, zemra”

Të gjithë e dimë se këngëtarja  aq e dashur për të gjithë, Eli Fara ka një vajzë të quajtur Marina. Dy bukuroshet, më tepër ngjajnë si motra sesa si nënë e bijë e megjithatë, kjo nuk e zbeh dhembshurinë e nënës për fëmijën, të cilën Eli e ka shprehur kaq bukur me fjalë, sot në ditëlindjen e së bijës.

Duke i uruar të bëhet edhe 100 vjeçe, këngëtarja Eli Fara rikujton momentet para dhe gjatë ardhjes në jetë të Marinës.
“Në datë n26 mars të vitit që u linde ti Jeta ime, ndodhesha në maternitetin e Korçës,vizitat e njerëzve të afërm kishin mbaruar dhe unë rrija shtrirë në krevatin e një dhome që e ndaja me një tjetër zonjë që priste të sillte në jetë fëmijën e saj , në orën 20:30 ndjeva dhimbjet e para të lindjes.. u gëzova që më në fund do të shihja fytyrën tënde.. u tremba sepse asnjë njeri i afërt nuk ndodhej pranë meje.. dhimbjet sa vinin e bëheshin më të forta, fillova të ulërija.. ngrita spitalin në këmbë, mjeku që ishte roje atë natë më thoshte hajde merrja një kenge ! (Për shaka)në momentin e fundit më treguan që lindja ishte e vështirë sepse pozicioni jot ishte mbrapsht.. nuk i vura rëndësi, sido që të ishte, ti do dilje prej meje.. dhe ndodhi rreth orës 2:30 të datës 27 mars, me një goxha prerje, mu errën sytë, gjysmë e vetëdijshme dëgjova doli..vajzë ❤️ prita e prita duke mu dridhur këmbët derisa të më qepnin.. në mëngjes kur të mora në krahë harrova çdo gjë ..ndjesia ishte hyjnore, mu ngroh i gjithë trupi, shpirti, zemra , Edhe 100 Marina ime!”

View this post on Instagram

Ne dt 26 mars te vitit qe u linde ti Jeta ime, ndodhesha ne maternitetin e Korçes,vizitat e njerezve te aferm kishin mbaruar dhe une rrija shtrire ne krevatin e nje dhome qe e ndaja me nje tjeter zonje qe priste te sillte ne jete femijen e saj , ne oren 20:30 ndjeva dhimbjet e para te lindjes.. u gezova qe me ne fund do te shihja fytyren tende.. u tremba sepse asnje njeri I afert nuk ndodhej prane meje.. dhimbjet sa vinin e beheshin me te forta, fillova te ulerija.. ngrita spitalin ne kembe, mjeku qe ishte roje ate nate me thoshte hajde merrja nje kenge ! (Per shaka)ne momentin e fundit me treguan qe lindja ishte e veshtire sepse pozicioni jot ishte mbrapsht.. nuk i vura rendesi, sido qe te ishte ti do dilje prej meje.. dhe ndodhi rreth ores 2:30 te dt 27 mars,me nje goxha prerje, mu erren syte, gjysem e vetedijshme degjova doli..vajze ❤️ prita e prita duke mu dridhur kembet derisa te me qepnin.. ne mengjes kur te mora ne krahe harrova çdo gje ..ndjesia ishte hyjnore, mu ngroh i gjithe trupi, shpirti, Zemra , Edhe 💯 Marina ime!🎈🎈🎈

A post shared by Eli Fara (@elifaramari) on

A i përdorni në mënyrë rregullt pilulat kontraceptive?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...

Comments

comments

Me shume ne: slider, ViP
peshk, sa shpesh duhet te hame peshk
10 arsye përse duhet të hamë peshk të paktën 2 herë në javë

  Nga studimi më i madh për konsumimin e peshkut, i kryer kohët e fundit nga Komisioni Norvegjez për produktet...

Close