loading

Nënat të ofenduara nga një mesazh sensibilizues i policisë

0 0

 

Pak ditë më parë, departamenti i Policisë së Teksasit ka nxjerrë një njoftim senisbilizues për të gjitha nënat për tu mbrojtur nga hajdutët e makinave të parkuara.

Ky njoftim ka nxitur reagimin e shumë nënave që janë ndjerë të prekura, jo nga përmbajtja por nga mënyra sesi ishte shkruar.

Në njoftim gratë “ironizohen” disi.

Aty thuhet: Zonja merrni telefonin dhe portofolin me vete kur zbrisni nga makina dhe shkoni të merrni fëmijët në çerdhe sepse hajdutët janë shtuar shumë. Ajo një minutë që do të harxhoni për të marrë sendet me vlerë do t’ju kursejë 4 orë kohë në polici, me telefonata në banka për të rimarrë të dhënat e kartave etj. Gjithashtu do të shmangni dhe sikletin që të telefononi bashkëshortin për t’i treguar çfarë ndodhi.

Shumë shpejt nënat kanë regauar, të ndjera të diskriminuara nga ky postim. Ato thanë se mesazhi i policisë nuk i ndihmoi aspak, madje i dekurajoi pasi tani e dinë se edhe po të bien pre e grabitjes, nuk do të gjejnë mbështetje tek autoritetet pasi sikurse janë shprehur edhe në komunikatë, do t’i bëjnë “fajtore”.

Lexo edhe: Si ta minimizojme stresin e femijeve ne cerdhe?

Sorry, there are no polls available at the moment.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Dëshironi të shmangni një emër...

Por kur bëhet fjalë për emrin e një personi, për të cilin prindërit vendosin për një vit dhe më pas fëmija do të jetojë me atë emër për dekadat e...

Doni që t’i rrisni flokët...

Pavarësisht nga pamja e tyre, ata gjithmonë duken të adhurueshëm. Sidoqoftë, si prind, ju mund të shqetësoheni për flokët e fëmijës pasi dëshironi që kur të rritet të ketë flokë...

Nëse fëmijët studiojnë muzikë përmirësojnë...

Hulumtimi Kanadez Studiuesit ekzaminuan të dhënat e shkollave të 112,000 studentëve nga të cilët rreth 13% kishin ndjekur të paktën një kurs muzikor, si piano, orkestër, grup xhazi, kor etj....

10 gjërat e zakonshme në...

Sigurisht që nënat kujdesen shumë gjatë blerjes së lodrave për t'u siguruar që ato nuk janë të rrezikshme për të vegjlit e tyre. Megjithatë, nganjëherë ne nënat nuk shohim përtej...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X