Nena ushqen femijen me gji, nje gabim i merr jeten vogelushit…

0 0

Tregoni kujdesin e duhur ndërsa ushqeni me gji fëmijësn tuaj, pasi në të kundërt mund të përbëjë rrezik për beben. E tillë ka qënë edhe historia fatkeqe e nënës Kristin dhe vogëlushit të saj 2 muajsh, John. Ajo nënë ndihet keq për atë që i ka ndodhur dhe kërkon të ndajë me të gjitha nënat e tjera eksperiencën si një mënyrë që ndoshta do të shpëtojë edhe jetën e vogëlushëve të tjerë kudo në botë. Ajo nuk do që edhe një nënë tjetër të përjetojë makthin që po kalon.

Fëmija humb jetën në krahët e nënës

Pasi fëmija u zgjua i uritur në mes të natës, nëna e merr në krahë për ta vendosur në gji, dhe djali po thithte normalisht në momentin që Kristin u kthye sërish në gjumë, për t’u rizgjuar kohë më vonë dhe për të lëvizur djalin nga gjiri…ajo kuptoi se fëmija fatkeqsisht se çarçafi ishte rrotulluar rreth fëmijës dhe ai ishte mbytur.

Nëna bën thirje!

“Nuk ka rëndësi sa e lodhur je, sa nevojë ke për gjumim kur vjen puna tek ushqyerja e fëmijës çohu dhe qëndro ulur në një karrige apo kudo ku nuk ekziston rreziku që mund të të zërë gjumi! E sidomos gjatë natës kur rreziku është edhe më i madh! Bebi im i vogël u largua nga mua pikërisht sepse bëra këtë gabim, e ushqeva shtrirë në shtratin tim dhe ai rrëshqiti nga gjiri drejt çarçafëve tanë! Këtë tragjedi asnjë prind nuk duhet ta përjetojë”!

Lexoni dhe: Kur duhet te shqetesohemi ne lidhje me forcimin e barkut ne shtatzani?

 

Cfare jeni duke bere me shume gjate ketyre diteve se ditet e meparshme?

  • Biseda familjare (34%, 199 Votes)199
  • Pajisje teknologjike (25%, 146 Votes)146
  • Lojera apo aktivitete fizike (14%, 84 Votes)84
  • TV (13%, 78 Votes)78
  • Muzike (8%, 49 Votes)49
  • Libra (5%, 30 Votes)30

Total Voters: 586

Loading ... Loading ...

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Jo çdo NIPT është NIFTY

"Çfarë është testi NIFTY? A janë NIPT dhe NIFTY e njëjta gjë? A ka rëndësi se cilin të zgjedhësh? Këto janë të gjitha pyetjet me të cilat përballen shumë gra...

Gjithçka që duhet të dini...

Testi NIFTY nga GenePlanet u mundëson prindërve të ardhshëm të mësojnë më shumë për shëndetin e foshnjës së tyre ndërkohë që ai ose ajo është ende në mitër. Në këtë...

A mund të mbaj në...

A është e sigurt të ngrini në krahë një fëmijë ndërsa jeni shtatzënë? Ja çfarë duhet të dinë nënat e ardhshme me të vegjlit në shtëpi. "Njerëzit vazhdojnë të më...

Rreziqet dhe përfitimet e shtatzanisë...

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në moshën 40-vjeçare. Disa vendosin të presin deri në këtë moshë për të pasur një fëmijë, disa...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X