loading

Nëna harron fëmijën në makinë, e gjen të pajetë

Nena harroi femijen ne maikne, pas nje nate te lodhshme pa gjume dhe kur kthehet per fat te keq e gjen ate te pajete.
0 0

Një grua, e ftuar në një baby shower me mikeshat e saj, doli nga makina dhe harroi të merrte vajzën me vete. Nëna në fjalë, një ditë para festës, e kishte kaluar natën pa gjumë.

Harron vajzën në makinë, e gjen të pajetë

Sapo mbërriti në festë, gruan e zuri gjumi. Ora shënonte 2:30 e pasdites, por vetëm në orën 4.00, ajo kuptoi që nuk kishte vajzën pranë saj. Kur shkoi në makinë, ajo e gjeti veten para vajzës së saj të vogël që nuk merrte më frymë. Ishte e panevojshme të kërkonte ndihmë: tani, për të porsalindurën, nuk kishte mbetur asgjë për të bërë.

Nëna nuk kishte fjetur natën e kaluar

Një nga arsyet që mund të kishte shkaktuar dramën është nata pa gjumë e gruas.

Atë mëngjes ajo tha se ndihej shumë e lodhur. Kishte kaluar një natë pa gjumë dhe ndjeu nevojën për të pushuar. Një lodhje që e bëri të harronte fëmijën e saj në makinë. Është një tragjedi e papërshkrueshme me fjalë.

Gruaja, e martuar dhe me gjashtë fëmijë të tjerë, pesë prej të cilëve janë adoptuar, njihet nga rrethi i ngushtë si një person i arsimuar dhe shumë e përkushtuar ndaj kujdesit të fëmijëve të saj. Mesatarisht, në Shtetet e Bashkuara, rreth 38 fëmijë vdesin çdo vit për shkak të harresës së prindërve të tyre.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Rregulla të reja për të...

Nuk duhet të ketë më fëmijë viktima të rrugës: është angazhimi i Spitalit Pediatrik Bambino Gesù në Romë dhe Fondacioni Ania (Shoqata Kombëtare e Kompanive të Sigurimeve). Fëmijët e vegjël...

Epidemia e fruthit në Evropë,...

Lufta kundër vaksinave vazhdon të shkaktojë dëme. Sipas të dhënave zyrtare, në fakt, sot në Evropë deri në 4.5 milionë fëmijë nuk janë vaksinuar për fruthin. Prandaj, në vend që...

Zbulimi i ri për epilepsinë...

Një shkak i ri i autizmit dhe epilepsisë infantile është identifikuar në një gjen. Zbulimi, i botuar në Gazetën Amerikane të Gjenetikës Humane, u krye nga studiues në spitalin pediatrik...

Rreziqet e fëmijëve në det...

Rreziqet kryesore të fëmijëve në plazh kanë të bëjnë me "takime të ngushta" me kandilë deti, peshq helmues, si peshku merimangë dhe iriqë. Si është e mundur të njihni rreziqet...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X