Nena harron celularin ne karroce, ja cfare ndodh

0 0

Një nënë ka shpërndarë në rrjetin social facebook disa foto të vajzës së saj e cila është djegur në këmbë aksidentalisht nga një telefon celular. Nëna e kishte harruar celularin e saj në karrocën e vajzës 5-muajshe dhe më pas ngjarja ka përfunduar në këtë mënyrë. Rebecca Gleeson shkruan në faqen e saj të facebook:

“Ndërsa më ka ndodhur dicka e tillë me vajzën time Rose ndihem shumë nënë e keqe, por gjithsesi dua të paralajmëroj të gjitha nënat të tregojnë kujdes në mënyrë që të mos ndodhë diçka e tillë edhe me fëmijët e tyre. Gjithçka ndodhi një ditë ndërsa dola me Rose dhe harrova celularin në karrocën e saj, i cili dogji këmbën e vajzës. Duke qënë se këto ditë janë karakterizuar nga temperature të larta dhe vajza kishte ndezur pa dashje kamerën e cila e kishte mbajtur ekranin të ndezur për një kohë të gjatë. Për shkak të kësaj ai është tejnxehur dhe ka djegur lëkurën e saj. Ajo qëndroi ulur atje për rreth 30-35 minuta, dhe qau vetëm 5 minutat e fundit para se unë ta merrja në krah dhe të shikoja çfarë kishte ndodhur. Sinqerisht u terrorrizova! Prandaj dua të paralajmëroj të gjithë prindërit të kenë kujdes kur e lenë celularin e tyre pranë fëmijëve”!

Te t’i mbajmë pajisjet e tilla larg fëmijëve tonë pasi nuk sjellin asnjë benefit për ta!


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X