Nena eshte gjithmone e lodhur? Ja perse!

0 0

Një nënë mund të jetë edhe më e lodhur se një person që udhëton shpesh madje edhe më e lodhur se një person që shkon vazhdimisht në palestër, ajo mund të jetë më e lodhur sepse…

  • Një nënë nuk fle asnjëherë e qetë. Duke filluar që nga momenti i lindjes dhe përgjithmonë!
  • Nëna nuk mendon asnjëherë për veten e saj. Në çdo moment ajo mendon vetëm për fëmijët e saj dhe nevojat e tyre.
  • Ajo nuk bëhet gati vetëm për veten e saj. Që nga lindja, në fëmijëri, në adoleshencë etj asaj i duhet të kujdeset edhe për veshjen e fëmijës.
  • Nëna nuk kthehet në shtëpi, ajo kthehet tek fëmijët. Dhe për pasojë edhe tek kërkesat dhe nevojat e tyre.
  • Një grua tashmë e bërë nënë nuk ka një moment për veten e saj. Ajo nuk mund të shkojë më as në banjo pa fëmijën e saj.
  • Nëna nuk ka ditë pushimi. Ajo është nënë çdo ditë të javës dhe të qënit nënë nuk ka ditë pushimi.
  • Ajo ka gjithmonë fëmijën me vete. Ajo shkon në supermarket, në një udhëtim me fëmijën e saj 1-2 vjeçar, në restorant, tek parukjerja, për të blerë një palë këpucë e kështu me radhë. Ajo ka gjithmonë fëmijën e saj për të cilin duhet të kujdeset edhe ndërsa del për t’u “argëtuar”.

 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

DIVO, për t’i bërë 1000...

Çdo ditë është e rëndësishme por 1000 ditët e para të jetës janë vendimtare pasi janë castet ku krijohen rrenjët, baza e zhvillimit të fëmijës tuaj por ndërkohë edhe modeli...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

Rreziqet dhe përfitimet e shtatzanisë...

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në moshën 40-vjeçare. Disa vendosin të presin deri në këtë moshë për të pasur një fëmijë, disa...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X