Nëna e re sheh një shenjë të zezë në qellëzën e fëmijës, habitet kur merr përgjigjen e mjekut

0 0

Prindërit mbajnë shënim çdo hollësi të vogël për fëmijët e tyre. Pra, kur fëmija bën ndonjë shenjë të çuditshme, kur i shfaqet ndonjë shenjë etj, prindi alarmohet.

Kështu ndodhi edhe me Darian Depreta, e cila po luante me vajzën e saj Bella kur vuri re se qellëza e gojës së vajzës së saj ishte e zezë. Pasi u përpoq dhe nuk arriti ta fshinte, ajo shkoi me urgjencë në spital. Atje ajo u takua me një infermiere e cila gjithashtu u përpoq t’ia fshinte shenjën e zezë bebit por nuk mundi.
Ajo pranoi se kurrë më parë nuk kishte parë diçka të tillë.

Pas këshillimit me mjekët, ata thanë se kjo mund të jetë një shenjë e lindjes dhe kërkuan që vajzën e vogël ta shihnin specialistët.

Depreta, megjithatë, këmbënguli se nuk ishte një shenjë e lindjes dhe diçka që mund të ishte formuar vetëm në ditët e fundit, sepse ajo shpesh e pastronte gojën e vajzës së saj.

Pasi infermierja vendosi t’ia ngacmonte shenjën e zezë, ata kuptuan se shenja e zezë në fakt ishte një copë kartoni, të cilën Bella ishte përpjekur që ta përtypte, dhe ajo i ishte ngjitur në qellzë e nuk ikte që aty.

Pas kësaj nëna e re e postoi foton në rrjetet sociale dhe postimi është bërë viral duke u shpërndarë më shumë se 20.000 herë.

Ndërsa shumica mendojnë se historia kishte një kthesë qesharake të ngjarjeve, jo të gjithë pajtohen. Një pjesë e vogël e njerëzve kanë thënë se nëna ka bërë mirë që shkoi në spital për ta vizituar vajzën pasi kartoni mund ta kishte mbytur.

Por siç thotë edhe nëna e vajzës, e rëndësishmë është që Bella është mirë dhe familja e kuptoi më në fund çfarë ishte shenja e zezë.Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Historia e mahnitshme e lindjes...

Histori e mahnitshme. Historia jonë e lindjes! Trupi i njeriut është vërtet një gjë e mahnitshme. Në datën 8.5.2017 rreth orës 10 të mëngjesit fillova të kisha kontraktime. Unë isha...

E njëjta infermiere që u...

Inkubatori mund të jetë një vend me të vërtetë i vështirë për prindërit e rinj. Shpesh anëtarët e stafit përpiqen ta bëjnë atë sa më të dashur të jetë e...

Kritikojnë modelen me ngjyrë për...

Modelja Porsche Thomas, e cila së fundmi lindi binjakë, postoi fotografinë më të mrekullueshme të barkut me bikini, në Instagram teksa pushonte në pishinë, ende 35 javëshe shtatzanë. "Mbetën vetëm...

Lajm i mirë/ Alvin Berisha...

Kur kanë kaluar disa javë pas bërjes publik të lajmit për Alvin Berishën, më në fund vogëlushi ia ka dalë të largohet nga kampi në Siri. Lajmi është bërë sot...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X